Oba týmy si tak o něco zkracují první letošní reprezentační přestávku, která dopadla pro český národní tým skvěle, když celek vedený novým koučem Radimem Rulíkem ovládl bez ztráty kytičky Karjala Cup ve Finsku. „Měli jsme tam dvakrát po dvou dnech volno. Bylo super, že jsme mohli využít čas s rodinami a trochu vypnout,“ přiblížil obránce Lvů Bohumil Jank.

Jeho tým se před první letošní pauzou zvedl, porazil doma České Budějovice (4:1) a následně jako první vyloupil nedobytnou tvrz Litvínova (2:0).

STŘELEC ŘÁDIL

Dalším pozitivem pro trenéra Tomáše Martince bylo představení nejlepšího střelce týmu Olivera Okuliara v dresu Slovenska. Ten během Německého poháru ve třech duelech nasázel tři branky. Vše pod dohledem asistenta Hradce i slovenského národního týmu Petera Frühaufa.

Celek z města automobilů zatím zažívá příšerný vstup do sezony, když se s dvanácti body krčí na posledním místě, navíc už má i ztrátu na týmy před sebou. Z posledních dvanácti duelů vyhrál jediný.

Richard Král (uprostřed) se loučí s Dynamem Pardubice a míří do Mladé Boleslavi.
Král se loučí s Dynamem a míří do extraligové Mladé Boleslavi

Premiéru na lavičce Mladé Boleslavi tak prožije nový kouč Richard Král, jenž vystřídal Jiřího Kalouse, který byl odvolán na začátku listopadu.

„Když přijde nový trenér, tak tomu přinese nový impulz. Hráči pojedou na hranici svých možností a chtějí se předvést. Budou lítat a hrát na špičkách, mají nějakou ztrátu, kterou chtějí dohnat,“ je si vědom Jank a zároveň ke středečnímu soupeři dodává: „Sice jsou poslední, ale mají v kádru výborné hráče. Není to tým do spodní části tabulky, ale spíše kolem středu a výše. Musíme k tomu přistoupit zodpovědně.“