Jistě, častokrát měli drtivou převahu, ale s koncovkou byli na štíru.

Co naplat, že klec mosteckého Marka Bendy trefili sedmašedesátkrát (!), když ho pokořili jen čtyřikrát. Jalová a lajdácká koncovka znehodnotila vítězství.

„Získali jsme tři body, to je však jediné, s čím můžeme být spokojeni,“ mračil se hradecký trenér Jiří Mička. „Měli jsme kvantum neuvěřitelných šancí, ale kvůli naší neschopnosti jsme vstřelili pouze čtyři góly. Po dobu celého utkání jsme se trápili, zaplaťpánbůh za tři body.“

Přesně takové bývají duely proti papírově slabším týmům. Jsou zrádné, nepříjemné a nevděčné. Diváci čekají kupu branek, ale když se nedostaví, jsou nespokojení a dávají to náležitě najevo.

„Snažili jsme se hráče již od pondělí burcovat, aby k tomu přistoupili stoprocentně. Nakonec jsme se k vítězství utrápili. Musíme zapomenout a soustředit se na sobotní zápas v Šumperku,“ uzavřel rokování o středečním zápase Jiří Mička.

A tak jediným, na maximum spokojeným hráčem, byl Jan Berger. Dravé křidélko z Tvrdíkovy formace slavilo v den zápasu třiadvacáté narozeniny a toužilo se odměnit. Povedlo se mu to. V 27. minutě zvyšoval na 2:0.

„Jsem moc rád, že mi to vyšlo. Poslední dobou se mi střelecky daří. Snad to vydrží až do play off,“ culil se Berger.

Před Mostem mu kamarádi a známí narozeninový den připomínali. Na mobilu mu pípaly esemesky. Nejčastější přání? Dej večer gól! „Nesmíte to řešit a nechat se tím ovlivnit. Říkal jsem si, že musím hrát pořád stejně a čekat, jestli gól přijde,“ umanula si hradecká třináctka.

Vedle své nynější střelecké pohody (čtyři góly ve čtyřech zápasech) si pochvaluje souhru s Michalem Tvrdíkem, zkušeným borcem ošlehaným stovkami bitev v extralize.

„Jsem vedle něho hrozně spokojený,“ bezelstně přiznává Berger. „Mohu se vedle něho dost věcí přiučit. Sám se ho na některé věci ptám.Vždycky jsem si přál nastupovat vedle takového borce.“

Pět kol před koncem první ligy je Hradec šestý. I když stále nemá jistotu play off, umístění v první šestce je reálné. Pro čtvrtfinále by tak v úvahu připadal jeden z dvojice Olomouc, Jihlava.

„Nemám rád spekulace. Do konce základní části chceme vyhrát co nejvíce zápasů a udělat si pohodu před play off. A jestli dostaneme Jihlavu nebo Olomouc, je jedno. Přes oba budeme chtít přejít,“ prohlásil čerstvý třiadvacátník.