Mountfield po druhé prohře (nejprve padl s Kanadou) skončil poslední v tříčlenné grupě a v pátek ho čeká čtvrtfinále.

Průběh duelu s Davosem se začal komplikovat až moc brzy. Domácí otevřeli skóre už v 1. minutě… „Hned jsme udělali chybu. Celkově mohla být první třetina čtyři, pět nula pro domácí,“ připustil veterán Jiří Šimánek, autor jediného hradeckého úspěchu.

„Začátek fakt nebyl dobrý. Naštěstí nám dal Jardo šanci, abychom zápas otočili,“ pochválil gólmana Pavelku útočník Lukáš Cingel. Ano, Češi měli příležitosti vrátit se do zápasu. „Po náporu soupeře v první pětiminutovce jsme přeřadili na vyšší rychlostní stupeň a měli šance na srovnání,“ viděl ze střídačky kouč Pavel Hynek.

Jenže zlom ve skóre nepřišel. Naopak, domácí výsledkově jasně dominovali. Rovněž ve druhé i třetí třetině jim k tomu pomohl dobrý vstup na led. Ve druhé části se Davos prosadil dvakrát v prvních šesti minutách, ve třetí skóroval po třech minutách. V tu chvíli vedl jednoznačně 5:0.

„Na vítězství jsme neměli,“ přiznal Šimánek. „Domácí narostli a byli lepším týmem, takže zaslouženě vyhráli. Hlavní rozdíl byl v pohybu s kotoučem i bez,“ našel vysvětlení Hynek.

Hradec je tedy usazený na posledním místě ve skupině označené Cattini. Přesto stále může odjet z Davosu s úspěchem. V pátek ve tři odpoledne ho čeká zlomové čtvrtfinále. V něm se střetne s druhým mančaftem skupiny Torriani, a tím je účastník Kontinentální hokejové ligy – Dinamo Riga.

„Když vyhrajeme, tak se na ty dva zápasy zapomene a budeme na tom líp než vloni,“ upozornil Šimánek, že v minulém ročníku Mountfield vypadl právěve čtvrtfinále s Kanadou.

Mužstvo mělo ve čtvrtek odpoledne trénink. Dopoledne se hráči chystal na odpočinkový výlet lanovkou nad Davos, zastavilo je však husté sněžení.

Zdroj: Youtube

Je to pro mě čest, netají posila Lhoták. A velebí fanoušky

V prvním zápase byl ještě mimo sestavu, ale ve druhém už naskočil. Útočník Lukáš Lhoták, muž omlácený švýcarskou ligou, odkud se odrazil i do české reprezentace, znovu pomáhá hokejovému Hradci na Spengler Cupu.

Forvard týmu Ambri-Piotta nastoupil ve čtvrté řadě společně se slovenským duem Tomáš Zigo, Lukáš Cingel, ani oni však nezastavili příval branek domácího Davosu. Mountfield padl ve druhém utkání základní skupiny s favoritem 1:5 a v pátek ho čeká čtvrtfinále turnaje.

Je to zasloužená prohra?
Myslím, že Davos byl lepší, všichni jsme to viděli. Proměňovali přesilovky, vědí o sobě. Hrají svůj hokej, při němž napadají ve dvou. My jsme přesilovky neproměnili a navíc jsme dělali chyby.

Nevyšly vám vstupy do jednotlivých třetin. Mělo to na zápas velký vliv?
Mělo. Na začátku zápasu jsme dostali gól v první minutě. Kdybychom šli do vedení, byl by to jiný zápas. V příštím zápase musíme mít začátky lepší.

Působíte ve švýcarské lize, Davos znáte. Radil jste trenérům před utkáním?
Mluvil jsem s nimi, říkal jsem jim, jak hrají. Napadají ve dvou, vepředu mají jednoho vysunutého hráče, na kterého posílají dlouhé přihrávky. On to jen protečuje a ostatní dobruslují. Stejně hrají v lize.

Za Hradec hrajete na turnaji podruhé. Jste rád?
Je to pro mě čest. Snažím se hrát na maximum a věřím, že ještě pomůžu.

Co říkáte na fanoušky?
Sleduju extraligu, takže vím, že jsou super. Jsem rád, protože jsem na to zvyklý z Ambri.