Brutální los. Tak to je. Mountfield se v prvních kolech potká se všemi těžkými váhami extraligy: V sobotu od tří odpoledne doma Liberec, v neděli od 16 hodin na Kladně, poté Plzeň, Pardubice, Sparta, Třinec a Brno. To je síla, přitom trenér Tomáš Martinec naprosto logicky řekl: „Soutěž bude ještě více vyrovnaná než v minulé sezoně, proto je vstup fakt důležitý.“

Ano, velmi. Mančaft se může rozparádit a nastartovat velkou jízdu, ale také může upadnout do deprese.

„Budeme mít proti sobě TOP týmy a nováčka z Kladna, ale u něj zase bude velká euforie,“ upozornil kouč.

Jágr hraje 31 let

Nejen nadšení, ale také jméno největší. Do extraligy se vrací sám Jaromír Jágr, hokejový vládce a zřejmě nejlepší hráč (ti další nejlepší prominou) v české historii. JJ68 začal hrát profesionálně před jedenatřiceti lety, toť vskutku neuvěřitelné.

Na začátku sezony je sice zraněný, včera v Třinci nenastoupil, ale Hradec si na něj možná bude muset dát velký pozor.

„Nechci to uspěchat. Můžu se vrátit v neděli, příští týden, konkrétní datum neřeknu,“ pronesl Jágr.

Ale pozor: Co je lepší příležitost, než první domácí utkání v extralize, v níž Kladno, mimochodem šestinásobný mistr, chybělo pět roků. Až Jágr ho vrátil zpět.

„Je neuvěřitelné, co předváděl v baráži,“ poklonil se světové hvězdě útočník Radek Smoleňák, který s hokejem začal právě v Kladně. V boji o extraligu dal sedmačtyřicetiletý útočník v jedenácti utkáních deset branek a přidal tři nahrávky.

Marodka v obraně

Ještě než přijde na střet s Jágrem, čeká Martincův tým (asi) ještě tvrdší test. V sobotu přijedou supersilní Bílí Tygři z Liberce.

„V přípravě jsme fakt dřeli. Myslím, že jsme udělali maximum. Teď musíme do zápasu vletět a prodat dřinu, kterou jsme na suchu i na ledě nechali,“ prohlásil Smoleňák, nový kapitán.

Je tu však jedna potíž: zdravotní potíže. Druhý gólman Štěpán Lukeš sice vykurýroval zlomený prst, ale hlavně v obraně chybí tahouni. Tomáš Linhart má zlomená žebra, zdravotní stav Petra Zámorského je nečitelný. Byť v týdnu trénoval, jeho start je velmi nejistý. Čeká se na diagnózu.

Přes tato protivenství půjde Hradec po prvních bodech. Start je zásadní.