"Ve druhém zápase jsme hráli mnohem líp než v prvním," řekl slovenský gólman.

Po prvním utkání ani nepřišel mezi novináře, protože se mu motala hlava. Tak byl unavený. Byl totiž hlavním důvodem, proč Kometa vyhrála úvodní duel série v Hradci pouze 2:0. "Každý zápas je fyzicky náročný. Točila se mi hlava. Zvlášť v play off je to víc znát," řekl s odstupem času.

Ve čtvrtek byl bezchybný a připsal si 25 úspěšných zákroků. "Ve středu mi nebylo nejlíp, ale připravil jsem se. Zápasy jdou rychle po sobě a Kometa má výborné mužstvo, hráče, kteří umějí zakončit. Jenže my jsme se otrkali," pochválil spoluhráče.

VÍCE O ZÁPASU: Dvojitý úder za 65 vteřin vrátil Hradec do hry

Klíčovým momentem byla také přesilovka ve třetí části zápasu v době, kdy Hradec vedl o dvě branky. Jenže Brno bylo v tlaku a Rybár musel ukázat své umění. A také fyzickou kondici. "Připadal jsem si, jako kdybych měl za sebou spinning," přirovnal početní výhodu hostů k náročnému cvičení. Ale i tyto okamžiky zvládl.

Třetí zápas série je na programu v neděli v Brně. "Musíme se zodpovědně připravit. Dneska (ve čtvrtek) jsme se otrkali. Kluci mi pomáhali, a proto to bylo lehčí," řekl syn bývalé slovenské reprezentační jedničky. Jeho otec Pavol je i dnes jeho hlavním rádcem. "Voláme si před zápasem i po něm," prozradil Rybár junior.