Ve Skalici si měsíc hověl v kabině se „slovenským Jágrem“ Žigmundem Pálffym a užíval si vítěznou jízdu lídra slovenské ligy. Chuť do hokeje se mu zase vrátila. Hostování ale skončilo a obránce Milan Karlíček ve středu opět oblékne dres Hradce Králové v atraktivní řeži s Ústím nad Labem.

Rozhovor

Co pro vás znamenala měsíční štace ve Skalici?
Bylo to pro mě oživení. Přišel jsem do prvního týmu slovenské extraligy, která má vyšší úroveň než naše první liga. Zahrál jsem si dobrý hokej.

V Hradci jste prohrávali, naopak Skalica od začátku sezony jede na vítězné vlně. To musela být změna.
(usmívá se) Jistě. Nechci říct, že jsem se znovu naučil vyhrávat, ale zase jsem k tomu přičichl. Nálada okolo hokeje ve Skalici je fantastická. U vedoucího celku ligy tomu ani nemůže být jinak.

Neměl jste obavy přijít do kabiny, které šéfuje legendární útočník Žigmund Pálffy?
V žádném případě. Měl jsem spíš respekt. Respekt k člověku, který toho v hokejovém životě tolik dokázal. Byl jsem v očekávání. Zajímalo mě, jak se chová v kabině, jak trénuje, jak se připravuje na zápasy.

Co jste zjistil?
Že je to absolutní profesionál, který hokejem žije.

Má na Slovensku renomé jako Jaromír Jágr v Česku?
To je bez debat. Výkony to jen potvrzuje. Napříč celým Slovenskem ho lidé zbožňují. Bez ohledu na klubovou příslušnost. Žigo je největší persona slovenského hokeje.

Buďte konkrétnější.
Hrajeme venku a po zápase ho soupeřovi fanoušci přemlouvají, aby se vrátil do reprezentace, žadoní o podpisy. Chápete to?

Ale jo. V Čechách si třeba nikdo nedovolí zařvat sprostě na Jágra, urazit ho. Stejné to je asi i v případě Pálffyho.
Přesně tak. Neslyšel jsem žádný negativní komentář od jakéhokoliv fanouška. Vůbec nic. Zajímavý je přístup samotných hráčů. Je vidět, že i oni k němu mají obrovský respekt. Nikdo si nedovolí ho zákeřným způsobem zfaulovat nebo ho napadnout.

Seděl jste někdy v kabině s lepším hráčem?
Nikdy.

Traduje se, že ve Skalici je trenér zbytečný. Prý se všechno řídí podle Pálffyho. Je to tak?
To není pravda. Samozřejmě, že Žigo tam má veliké slovo, ale všechno se odehrává v určitých mantinelech. Navíc Skalica má vynikajícího kouče Petera Oremuse, který dělá panu Vůjtkovi asistenta u slovenské reprezentace.

Přemluví ho k návratu do týmu?
(směje se) To nevím, ale Žigo na to má. Jako kdybyste se zeptal, jestli má na nároďák Jágr. Sám si odpovíte, a s Pálffym je to stejné. On je obrovský talent a na ledě umí věcí, které nikdo nedokáže zopakovat.

Ještě jedno jméno poutá ve Skalici zájem místních fanoušků – exhradecký Jan Hruška, který je v bodování týmu hned za Pálffym.
Setkání s ním bylo velmi srdečné. Jako bychom se neviděli dva dny. Má neskutečnou formu. Kdyby naskočil do české extraligy, tak bude vidět i tam.

Zpátky do Hradce. Ve středu se vrátíte do sestavy v utkání s Ústím nad Labem. Čeká vás hned ostrý test, viďte?
Určitě. Kluci mají momentálně dobrou formu. Myslím, že uzrál čas na to, abychom Ústí po dlouhé době zase porazili.