Třemi góly během tří minut rozhodli prvoligoví hokejisté Hradce Králové sobotní utkání s Olomoucí. Východočechy dovedl k vítězství 4:1 útočník Jiří Cetkovský, který byl autorem vyrovnávací branky a dvou asistencí.

Hradec Králové – Olomouc 4:1

Urostlý forvard v sestavě nahradil Romana Vondráčka, jenž zamířil do pražské Sparty.
Prvních dvacet minut příliš hokejové krásy nepobralo. „Hradec jsme nepouštěli do mnoha šancí,“ pochvaloval si trenér Olomouce Petr Fiala. A jeho svěřenci také otevřeli skóre, když Vyrůbalík prostřelil gólmana Koutského – 0:1.
Ve druhé části se Hradci podařilo vyrovnat ve 32. min. dorážkou Cetkovského. A mohlo být s hosty ještě hůře, avšak Haluza pálil jen do horní tyče.
Ve 44. minutě opět zvonilo břevno za Žigardyho zády, tentokrát po střele Roubíka. „Bylo vidět, že zápas chceme zlomit, náš tlak gradoval,“ těšilo domácího kouče Pavla Pazourka. Utkání ovládaly emoce, kvůli nimž museli střídačku opustit domácí Koudelka a asistent Mička. Olomouc nevyužila přesilovku 5 na 3 a domácí rozhodli zápas. Během tří minut se trefili Domin, Karlíček a Sakrajda, čímž bylo o vítězi rozhodnuto.
Fakta – branky a asistence: 32. Cetkovský (Hendrich, Pavlů), 50. Domin (Sakrajda, Cetkovský), 51. Karlíček (Pazdera, Domin), 53. Sakrajda (Cetkovský) - 18. Vyrůbalík. Rozhodčí: Hribik – Kis, Padevět. Vyloučení: 9:11, navíc Koudelka (Hradec) OK. Využití: 1:0. Diváci: 1978. Třetiny: 0:1, 1:0, 3:0.

Sestavy

HC VCES Hradec Králové: Koutský - Táborský, Toužimský, Pavlů, Hendrich, Pazdera, Karlíček, Lesák - Fořt, Roubík, Kadlec - Sakrajda, Koudelka, Cetkovský - Haluza, Domin, Suchý - Šeda, Voldán.
HC Mora Olomouc: Žigardy - Nedbálek, Švrček, Ministr, Vrdlovec, Bouz, Luňák, Brančík, V. Meidl - Ondrušek, Zbořil, Kříž - Vyrůbalík, Janečka, Všetečka - Chmelíř, Bartoň, Čuřík - R. Meidl, Bordowski, Žajgla.

Vrchlabí – Havířov 3:0

Po vítězství v Prostějově, kde utnuli sérii porážek, získali hokejisté Vrchlabí důležité tři body i v domácí aréně. Nováček první ligy před patnácti sty diváků obrousil drápy havířovským Panterům.
„Jsem hrozně rád, že jsme navázali na utkání v Prostějově a dokázali, že to nebyla jen náhoda,“ liboval si po utkání vrchlabský trenér Vladimír Jeřábek. Ten dal v brance opět příležitost Ševčíkovi, který vychytal svou premiérovou prvoligovou nulu.
Vrchlabské vítězství 3:0 se v sobotu zrodilo při nestandardním počtu hráčů na ledě. První branku vstřelil ve 14. minutě v přesilové hře Gengel, jehož ke skórování vybídl přihrávkou zpoza branky Pajič, a vrchlabský útočník, ač byl velmi blízko brankáři, pohotově puk usměrnil za Valenta.
Na 2:0 zvýšil v úvodu druhé třetiny opět Gengel, jenž tentokrát spolu s Tvrdkem ujel v oslabení a v nájezdu dva na jednoho dokázal zužitkovat přesnou žabičku domácího kanonýra. Třetí branku domácí přidali opět v oslabení, když Brynecký zatáhl puk do třetiny, zpětnou přihrávkou našel v druhé vlně najetého Rýgla a jeho bombu zastavila až síť – 3:0.
Fakta – branky a asistence: 14. Gengel (Pajič, Tvrdek), 24. Gengel (Tvrdek), 31. Rýgl (Brynecký). Rozhodčí: Hodek – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 13:13, navíc Kříž – Staněk, Hulva všichni 10 min. osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváků: 1507.

Sestavy

HC Vrchlabí: Ševčík – Rýgl, Nosek, Bendík, Chaloupka, Vyskočil, Hrach, Matějíček – Tvrdek, Pajič, Gengel – Vantuch, Hruška, Špaček – Kříž, Přeučil, Beck – Jech, Brynecký, Plodek.
Havířovská hokejová společnost: Valent – Peštuka, Klimeš, Lašek, Staněk, Novák, Huhto – Škoda, Zdráhal, Mikšan – Daneček, Sochorek, Rozum – Hulva, Vala, Velecký – Niec, Sikora, Giesel.