Plzeň první, Hradec Králové druhý. Souboj 30. kola hokejové extraligy svedl proti sobě vedoucí mančafty tabulky. Mountfield ho ovládl až nečekaně jednoznačně, lídra doslova zničil po výsledku 6:0.

Jak skončil páteční duel v Litvínově, tak začal nedělní s Plzní. V hradeckém dresu se prosadila nejnovější (a velmi zvučná) posila. Radel Smoleňák na severu Čech rozhodl v poslední minutě, proti Škodě se trefil na začátku duelu. Skóroval lehkou tečí, tou přelstil hostujícího gólmana. „Můj hokej je postavený na tom motat se kolem brány,“ usmíval se. „Je radost být součástí týmu, který šlape,“ prohodil.

Jeho slova se potvrdila v celém zápase, v souboji špičkových mančaftů. Hradec šlapal jako hodinky. Vzadu stál jako vždy ledově klidný Patrik Rybár, obrana byla málo prostupná, útok nebezpečný. Hned po gólu měl Mountfield tři další šance, soupeře válcoval. Zvýšil však až v 19. minutě kapitán Jaroslav Bednář, který elegantně před gólem objel bránu.

Východočeši se však nezastavili, válec demoloval dál. Ve druhé třetině zakončil brilantní střelou samostatný únik dříč Jan Berger. Ve třetí části se dvakrát trefil v životní formě hrající Rudolf Červený a v přesilovce bek Oskars Cibulskis.

Koncert ještě vyšperkovalo šesté čisté konto gólmana Rybára.

Ilustrační fotografie.
Mladší dorost vstoupil do nadstavby z prvního místa

Hradec Králové - Plzeň 6:0

Fakta – branky: 8. Smoleňák (Pláněk, Bednář), 19. Bednář (Cibulskis, Červený), 30. Berger (Köhler), 44. Červený (Pláněk, Látal), 53. Červený (Koukal), 59. Cibulskis (Džerinš, Kukumberg). Rozhodčí: Fatějev, Kubičík – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 4849. Třetiny: 2:0, 1:0, 3:0.
Mountfield Hradec Králové: Rybár – Pláněk, Vydarený, Cibulskis, Gregorc, Zámorský, Graňák, F. Pavlík – Köhler, Dragoun, Berger – Bednář, Džerinš, Smoleňák – Látal, Koukal, Červený – R. Pavlík, Kukumberg, Cingel. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.
HC Škoda Plzeň: M. Svoboda – Jones, D. Sklenička, L. Kaňák, Moravčík, Čerešňák, Kvasnička – D. Kindl, Mertl, Schleiss – Indrák, Kracík, Stach – M. Chalupa, Kratěna, Straka – Hollweg, Preisinger, Kantner. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Jiří Hanzlík.

Výsledky a pořadí

Hokejová extraliga - další zápasy 30. kola: Mladá Boleslav - Pardubice 3:2 po prodl., Sparta Praha - Litvínov 3:6, Chomutov - Jihlava 4:2, Olomouc - Liberec 4:1.

1. Plzeň 30 17 5 5 3 108:64 66
2. Hradec Králové 32 16 6 3 7 89:57 63
3. Vítkovice 30 15 2 4 9 93:73 53
4. Třinec 30 14 3 4 9 81:72 52
5. Kometa Brno 29 12 3 7 7 89:68 49
6. Olomouc 30 9 6 6 9 71:76 45
7. Zlín 30 9 6 4 11 72:82 43
8. Mladá Boleslav 31 11 2 4 14 71:77 40