Čtyři města, tři státy a dva silní soupeři. Hokejisté Pardubic vyrazili včera v devět ráno na trip. Budou křižovat starý kontinent.

V rámci European Trophy se dnes večer utkají v Inns〜brucku s Mannheimem, potom se přesunou do Mnichova, odkud naberou směr Helsinky. V pondělí na ně čeká v Tampere místní Tappara.

European Trophy  
DNES 17.00: Mannheim – Pardubice (Tiroler Wasserkraft Arena, Rakousko)

PONDĚLÍ 18.00: Tappara Tampere – Pardubice (Hakametsä Areena, Finsko)

„Vezeme třináct útočníků, devět beků a dva gólmany, třetí bude pro případ připraven na telefonu,“ vypočítával trenér Pavel Hynek.
„Z Liberce jsme přijeli v noci. Až dorazíme do Rakouska, uvidíme, jestli budeme večer trénovat na suchu, nebo půjdeme na led. V sobotu ráno na nás čeká rozbruslení a večer zápas,“ přibližoval pardubický kouč nejbližší program svého týmu.

A plán na volné chvíle v zahraničí? „Jestli budeme v Mnichově dřív, tak zkusíme nakoupit v obchoďáku adidasky, Persil a nějakou tu levnou voňavku,“ žertoval před dlouhou cestou pardubický trenér.

Pokud se ale vrátí myšlenkami zpátky k hokeji, je jasné, že ze svého trenérského bloku vytrhnul stránku s názvem Josef Melichar.
Statný obránce sice podepsal s Pardubicemi v létě smlouvu, ale aniž by odehrál jediný zápas, požádal o její rozvázání kvůli osobním důvodům.

Klub mu vyšel vstříc, ale bleskově za něho sehnal náhradu. Generální manažer Zbyněk Kusý znovu zalovil za mořem a pár dní po návratu z Finska se k týmu připojí obránce Casey Borer.

Defenzivní bek, kterého si v roce 2004 vybrala ve třetím kole draftu Carolina a v NHL odehrál 16 zápasů.
„Jednali jsme s několika hráči nejen ze severoamerického kontinentu, ale i z Evropy. Hledali jsme obránce s defenzivním stylem, aby měl co nejméně trestných minut, a rozhodli jsme se angažovat Caseyho. Je to hráč, který má slušný respekt v AHL, v minulých sezonách ho využívala i Carolina Hurricanes v NHL,“ poznamenal na adresu nového beka Kusý.

Za Pardubice tak bude nastupovat trojice zámořských posil. Corey Elkins, jenž se od začátku srpna zapojil do přípravy, Casey Borer a Jonathan Sim.
Posledně jmenovaný by se měl v novém klubu hlásit v úterý. „Jonathan je na ledě v zámoří. Nehrozí, že by přijel nepřipravený. Bude mít do ligy tři týdny, tedy dost času na to, aby se aklimatizoval. Je to hráč, od kterého si hodně slibujeme,“ poznamenal na adresu třiatřicetiletého bojovníka Pavel Hynek.