Hokejová extraliga má nového lídra – HC Moeller Pardubice! Sýkorův soubor se přehnal drtivou rychlostí přes Plzeň, zaokrouhlil svůj bodový součet na 70 bodů a v čele vystřídal Litvínov zásluhou lepšího skóre. Východočeši naposledy vévodili extraligové tabulce zkraje sezony 2006/07.

Zápas povýšily Pardubice na koncert. V domácí hale předvedly znovu výkon plný nápadů, invence, nádherných kombinací a vysoké efektivity. Plzeň absolutně nestíhala. Nestíhala už od úvodního vhazování. Už ve 4. minutě Málek ztěžka oddechoval po přívalech pardubických střel. V té době už musel zlikvidovat sedm těžkých ran! Přesto se do vedení dostala po utěšené akci Strakova armáda. Ale jenom na chvíli. Moeller nastartoval v 17. minutě Pivko, jenž se prodral přes Tomase a luxusním blafákem vyrovnal. Zásahy brankářů po první třetině dokreslily převahu Moelleru – Lašák 6, Málek 17!

Podle stejných not se „jelo“ i ve druhé třetině. Pouze s tím rozdílem, že pardubická efektivita se prudce zvýšila. Až natolik, že čtvrtý gól vyhnal z branky Málka. Ani náhradník Francouz nevydržel s čistým kontem dlouhou. Tvrdík předvedl brilantní akci, kterou dokončil Cetkovský. Třetí část se hrála jen z povinnosti.

Hlasy trenérů

Václav Sýkora (HC Moeller Pardubice): „Zápas se nám podařilo odehrát hodně v pohybu, hodně v pohodě a dá se říct, že bez nervů. První místo v extralize? Je to hezké. Musíme si toho vážit a se stejným zaujetím hrát i v dalších zápasech.“

Milan Razým (HC Lasselsberger Plzeň): „První třetinu jsme sehráli celkem dobře, šli jsme do vedení. Jako tradičně v Pardubicích se zápas zlomil v náš neprospěch ve druhé třetině, kterou jsme prohráli vysokým rozdílem. Ve třetí části domácí už znatelně polevili.My jsme rozložili zátěž na všechny hráče. Jsme rádi, že kluci nesložili zbraně a podařilo se nám snížit na 5:2. To ale dneska nic neřešilo.“

Pardubice – Plzeň 5:2

Třetiny: 1:1, 4:0, 0:1

Muž zápasu: Pivko Libor

Branky a asistence: 17. Pivko (Snopek), 22. Zohorna (Starý), 29. Kolář I. (Starý), 35. Pivko(Cet­kovský), 39. Cetkovský (Tvrdík) –14. Adamský (Kracík, Matějovský), 46. Straka (Kracík, Vlasák)
Rozhodčí: Fraňo – Bláha, Kostka
Vyloučení: 5:5
Využití: 1:1
Diváci: 9475.

HC Moeller Pardubice: Lašák – Snopek, Čáslava, Nakládal, Havíř, Píša, Kolář II., Koma, Lojek – Cetkovský, Divíšek, Pivko – Kolář I., Koukal, Starý – Zohorna, Tvrdík, Somík – Klejna, Semorád, Rákos. Trenér: V. Sýkora.

HC Lasselsberger Plzeň: Málek (35. Francouz) – Benák, Hudec, Redlihs, Smrek, Pácal, Cartelli, Dresler – Tomas, Straka, Vlasák – Adamský, Matějovský, Kracík – Dvořák, Kováč, Ludvík – Kubiva, Šinágl, Lev. Trenér: Hynek.