Smlouva sice ještě podepsána není, ale žádná překážka v cestě nestojí.

Obě strany si údajně již plácly.

Nic na tom nemění ani skutečnost, že syn slavného otce, který Pardubice vedl v závěru minulé sezony, zkraje dubna kývl na nabídku prvoligového Hradce Králové, kde měl být k ruce Jiřímu Kučerovi.

„V tuto chvíli nebyla mezi hokejovým klubem HC ČSOB Pojišťovna Pardubice a Milošem Říhou ml. uzavřena žádná smlouva o spolupráci. Veškeré změny v hráčském kádru a realizačním týmu zveřejní klub na tiskové konferenci v pondělí 29. května . V době, kdy probíhají různá jednání, nebudeme různé spekulace nijak komentovat," uvedl tiskový mluvčí klubu Jan Hrabal, který nechtěl ani potvrdit, zda je Říha mladší jedním z kandidátů na uvolněný post. „Bylo by neseriózní jakkoliv komentovat průběh jednání. Jakmile budou uzavřena, tak vše zveřejníme."

Pardubice zatím vytrvale mlží, ale v Hradci Králové už s Říhou nepočítají. Chápou, že taková nabídka prostě nejde odmítnout.

„Milošovi nehodláme jakkoliv bránit. Dlouho jsme o nabídce Pardubic diskutovali. On sám si to také musel nechat projít hlavou. Od nás má zelenou," prohlásil Aleš Kmoníček, manažer Královských lvů.

V Hradci už mají připravené varianty, kdo Říhu nahradí na pozici asistenta Jiřího Kučery. Nejreálněji se jeví posun Tomáše Martince z postu kouče extraligového mladšího dorostu.

„Jsou dvě možnosti. Buď tam dosadíme někoho z klubu, nebo zaměříme svoji pozornost ven. Ale první varianta je pravděpodobnější," přiznal Kmoníček.

Říha však v Hradci Králové nebyl jen asistentem u áčka. Trénoval juniory a byl šéfem Krajského centra talentované mládeže (KTCM). Jeho pravomoci by měl převzít Martin Hosták, jenž by se mohl stát i sportovním ředitelem klubu.

„Přiznávám, že je to pro nás v tuhle chvíli poměrně velký problém, ale my si s tím určitě poradíme. Už to máme vymyšlené," připustil Aleš Kmoníček.