Pardubice rovnají v derby účty na 2:2. Čtvrtou východočeskou řežbu rozhodl Lukáš Radil šest vteřin před koncem prodloužení po totální hrubici Bohumila Janka.

Oslavovaný hrdina ale byl jiný. Gólman Július Hudáček! Nebýt jeho soukromé show v pardubickém brankovišti, mizeli hosté z Hradce s nepořízenou.

Příručka „Jak překonat Júliuse Hudáčka" před zápasem asi v hradecké kabině moc nefrčela. Slovenský gólman předvedl tunu spektakulárních zákroků.

Byl dominantní. Vypálit pár jeho kousků v brankovišti, mohlo by DVD sloužit jako instruktážní video.

Geniální věci předvedl už v 6. minutě. Hradec zatroubil do mohutného náporu, který odstartovala šance čerstvého otce Petera Frühaufa. Hudáček se zaskvěl poprvé.

Pak Šimánek skvěle našel Kudrnu, pardubický mág se ale skvěle přesunul. Vzápětí od modré vypustil pumelici Harant, kotouč škrtl o Hudáčkovu výstroj  a cinkl do tyče.

Zlomit bezbrankové skóre mohl ještě Květoň, jenže zase narazil.

Pardubice nestíhaly, kloudnou akci dokázaly vymyslet jen v přesilovce. Jinak si mohl Kantor v hradecké kleci pobafávat z fajfky.

Druhá třetina už byla vyrovnanější. Pardubická obrana oslabená o olympionika Gregorce a slovenského náhradníka Ďalogu se srovnala. Hradec se jen těžko cpal do šancí.

Ty vyloženější měly spíš hosté. Jenže i Kantor držel. Vychytal bombu Sýkory, lapačkou máchl do střely Tybora a poradil si i s nájezdem Noska.

Rozhodnout mohl podobně jako ve druhém derby Kudrna, ale zase si vylámal zuby na Hudáčkovi. A tak přišla poslední minuta nastavení, Jank hloupě ztratil kotouč a všudybyl Radil rozhodl.

Mountfield HK – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 0:1 po prodl. (0:0, 0:0, 0:0 – 0:1)

Fakta - branka a asistence: 65. Radil (Mocek, Nosek). Rozhodčí: Pešina, Šír – Blümel, Barvíř. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 7700 (vyprodáno).
Mountfield HK: Kantor – Harant, Jank, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf – Kudrna, Mertl, Šimánek – Dej, Marha, Květoň – Pospíšil, Tvrdík, Knotek – Švihálek, Červený, Rousek. Trenér: Peter Draisaitl.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Hudáček – Píša, Kočí, Benák, Zdráhal, Mocek, Vašíček – Sýkora, Cetkovský, Mozer – Kolář, Zohorna, Tybor – Radil, Nosek, Pjanov – Endál, Číp, Semorád. Trenér: Zdeněk Venera.

Hvězda zápasu

JÚLIUS HUDÁČEK, brankář Pardubic (v utkání 30 zásahů, 0 gólů): Slovenská jednička má fazónu, zase čarovala jeho lapačka. Na konci základní hrací doby zlikvidoval tutovku Jaroslava Kudrny.

Moment zápasu

JANKŮV NESMYSL: Hradecký obránce Bohumil Jank se pár vteřin před koncem prodloužení chystal za svojí brankou točit jak na orloji, jenže to byla chyba. Tomáš Nosek s ním zametl a připravil rozhodující gól.