Vidina prvního místa a postupu do druhého předkola Ligy mistrů se hokejistům Pardubic výrazně vzdálila. Tým v neděli vysoko prohrál ve Zlíně, a výsadní postavení v extralize po jednom kole přepustil pražské Slavii. Úřadující šampion má nyní dvě kola před koncem soutěže čistě matematicky dva body k dobru. Jenže díky lepší vzájemné bilanci s Pardubicemi vlastně tři.

Moeller utrpěl v neděli těžkou ránu. Ve Zlíně se po dvou třetinách nadechoval za nerozhodného stavu 1:1 k rozhodujícímu úderu v dvojnásobné početní převaze, ale všechno bylo jinak. Zlín krizi přestál a naopak hned udeřil. Nosek z přímo z trestné lavice ulítl do brejku a poslal „berany“ do vedení. Otřesení hosté pak inkasovali ještě třikrát… „Už v první třetině jsme podali laxní a nesoustředěný výkon. Bylo štěstí, že na výsledku se to příliš neprojevilo,“ uvedl pardubický trenér Václav Sýkora. I on označil branku na 2:1 za klíčový moment celého utkání. „Byla to opět naše nekoncentrovanost. Nevyužili jsme dlouhou přesilovku. To byl vlastně jediný úsek hry, kdy jsme měli navrch, ale šance jsme nedali.“

Východočeši v úterý přivítají v posledním domácím utkání základní části Litvínov. Vzhledem k jednotnému začátku na všech stadionech se v ČEZ Areně netradičně začíná už v 17.30 hodin!

Moeller si může definitivně pojistit druhou příčku. Stačí mu k tomu jakýkoliv bodový zisk. „Samozřejmě, že chceme Litvínov porazit. To znamená, že bychom skončili nejhůře druzí. S tím do zápasu i jdeme,“ řekl Sýkora.

V letošních vzájemných zápsech však dosud ani jednou nezvítězil domácí tým. Moeller vyhrál v Litvínově 6:3 a 3:2 po samostatných nájezdech, “chemici“ se zase radovali v ČEZ Areně z výhry 3:0. „O tom, jak je to nebezpečné mužstvo, jsme se přesvědčili. Moc dobře si pamatujeme na naše první domácí utkání. Víme, že nás nečeká nic jednoduchého. Ofenzivní síla Litvínova je pro nás velkou výstrahou,“ míní kouč.

Litvínov v nedělním kole po třech porážkách konečně zabral, když na svém ledě v pohodě přehrál Liberec 4:0. Po drobném chirurgickém zákroku v koleni se do sestavy poprvé vrátil lídr Robert Reichel. „Návrat jsem musel uspíšit. Byli jsme v situaci, kdy jsme si nemohli dovolit prohrát, abychom zůstali v šestce,“ prohlásil.

Severočeši však v utkání přišli o jinou ikonu klubu. V závěru se k zemi skácel Jiří Šlégr. Naštěstí nešlo o problém ohrožující jeho život, ale o akutní komplikaci se zády.