Brankář Brandon Maxwell se s pardubickým týmem loučil kysele. Cítil křivdu. „Neudělal jsem nic špatného,“ pronesl.

Další rok a půl působil v Mladé Boleslavi a nyní se vrací na východ Čech. Jen ne do Dynama, naopak do kabiny jeho největšího rivala.

Američan se dohodl na novém angažmá s hradeckým Mountifieldem, jehož jednička Patrik Rybár odešla bojovat o místo v proslulém klubu Detroit Red Wings.

Třetí možnost

Maxwell je trochu nečekaným jménem. První hradeckou volbou byl brněnský šampion Marek Čiliak, druhou jeho krajan - zkušený bard Ján Laco. Ani jeden nakonec nepřišel.

Objevila se však možnost angažovat reprezentanta Spojených států. Maxwell se Hradci sám ozval. „Jeho chuť hrát za Hradec byla evidentní a moc nás tím potěšil. I když jsme o sobě věděli, tak on sám kontaktoval trenéra brankářů Roberta Horynu s tím, že by se rád stal součástí naší organizace,“ popsal kontakt generální manažer klubu Aleš Kmoníček.

Dohoda se zdařil, Maxwell vytvoří dvojici s Jaroslavem Pavelkou, kometou minulé sezony. V ní hradecký odchovanec zaválel a je jasné, že by měl v té následující dostat pořádný prostor.

„Chceme, aby Brandon zapadl do týmu a v případě, že bude chytat Jarda, aby mu pomáhal. Brandon souhlasil,“ prohlásil Kmoníček.

Brankářskou dvojici má Hradec vyřešenou. Jaké budou další posily?

#clanek|3595274#

Kolonie Dynama v Mountfieldu jen bují
Jaké jsou (zatím) tři největší posily hokejového Hradce? Je to jasné: gólman Brandon Maxwell, zkušený zadák Tomáš Linhart, drzoun z útoku Daniel Rákos. Ti tři mají společný jmenovatel, všichni spojili část kariéry (u Rákose a Linharta velmi podstatnou) s Pardubicemi. Navíc nejsou sami. Nejvýraznějším členem kolonie Dynama v Hradci je samozřejmě Petr Koukal, bývalý kapitán Pardubic.

„Všechno vychází z filozofie klubu, kterou jsme nastavili. Chceme, aby v týmu hrálo co nejvíc kluků z regionu,“ říká Tomáš Martinec, nový kouč Hradce. Je fakt, že Linhart s Rákosem už v Hradci hráli - a to v první lize jako mladíci. To platí také o Koukalovi. Maxwell je, logicky, jiná kategorie. „Jsou to kluci, kteří prošli Pardubicemi, ale také Hradcem. Realita je taková, že Hradec nemá takovou extraligovou historii a tolik hráčů, které by si mohl stáhnout,“ upozorňuje Martinec. „Ale věřím, že zapadnou výborně.“