„Nepamatuji si, kdy bychom vyhráli brankou z první minuty,“ kulil oči šťastný střelec. Východočeši zdramatizovali sérii, snížili na 1:2 na zápasy a v sobotu mohou od 17 hodin srovnat účty.

Honzo, první výhru ve čtvrtfinále jste doslova vydřeli, viďte?
Na boj jsme byli připraveni. Před zápasem jsme si říkali, že na ledě necháme všechno. Myslím, že jsme to bezezbytku splnili, a teď jsme moc rádi.

Jak moc vám pomohla první branka?
Vždycky to pomůže. Chtěli jsme na ně hned od prvního buly vletět a ukázat jim, kdo je tady doma. Rychlé vedení bylo bonusem. Se štěstím jsme to udrželi až do konce.

Jak se zrodila vaše bleskurychlá a rozhodující trefa?
Jihlavský brankář Novotný chtěl rozehrát puk, ale nějak mu to uskočilo. My jsme do toho vlétli, Tomáš Karpov se dostal k puku a přistrčil mi ho zpoza brány. Já do toho jen plácnul. Ani nepamatuji, jak to doskákalo do sítě. (usmívá se)

Vzpomínáte si na zápas, který by rozhodla jediná a ještě takhle rychlá branka?
Vůbec. Ani v juniorech. Tohle se podaří málokdy.

Deset minut jste měli velký tlak. Nechyběl druhý gól?
Bylo by to lepší. Šancí jsme měli spoustu, ale teď už je to jedno. Stačila nám jen jedna branka. Je skvělé, že jsme doma vyhráli s nulou.

Fantasticky vás držel Jakub Čech. Máte pro jeho výkon komentář?
Byl vážně úžasný. Jako poslední dobou pokaždé. Pro mužstvo je parádní, když se může na gólmana spolehnout. Hrozně nám to pomáhá.

Během utkání došlo k dost pikantní situaci, když se ve čtvrté pětce objevilo pět obránců. Zažil jste to někdy?
(směje se) Už jsme takhle hráli v Olomouci (závěrečný zápas základní části – pozn. aut.). Myslím, že kluci to zvládají dobře. Naši beci mají chuť hrát v útoku a je to na nich vidět.

Během sezony chodilo do hlediště okolo tisícovky diváků, včera jich dorazily téměř tři tisíce. Nebyli jste zaskočeni takovou podporou?
Doufal jsem, že přijde víc lidí, ale tohle mě vážně překvapilo. Je to moc pěkný.

Odvděčíte se jim dalším vítězstvím?
Byl by to pro ně nejlepší dárek. Uděláme pro to maximum.

Vy jste zápas vinou naraženého boku nedohrál. Jaké bylo sledovat dramatický konec ze střídačky?
Neskutečný nervy. Říká se, že mimo led je to pokaždé horší, což můžu jen potvrdit.

Kromě vás nedohrál ještě Tomáš Karpov. Momentálně máte jen devět útočníků. Budete mít dost sil?
Uvidíme, třeba to půjde a s Tomášem do čtvrtého zápasu nastoupíme. Je play off, vrchol sezony, tak se snad hecneme. A když ne, tak nějaký hráče seženeme.