Dva roky ve Finsku sekal latinu, o jeho výborných výkonech mluvit ani nemusíme. I proto si s ním Hradec plácl. Ukazuje se však, že domácí (extraligové) prostředí mu nesvědčí. V Hradci Králové opakovaně absentoval na trénincích a vše vyvrcholilo minulý pátek, kdy nedorazil na dopolední trénink, sraz před utkáním proti Kladnu ani plánovanou schůzku. Klub i hráč se dohodli na ukončení vzájemné spolupráce.

Patrik Bartošák vychytal v letošní sezoně nulu v Litvínově.
Chystá se velký návrat? Bartošák v Hradci téměř jistě končí

„Přestože Patrik patřil dle našich předpokladů k nejlepším brankářům extraligy, tyto prohřešky a s nimi spojené následné spekulace, byť ne všechny se ukázaly jako pravdivé, vrhají bohužel špatné světlo na hráče i klub. Proto jsme se domluvili na předčasném ukončení kontraktu. Patrikovi přejeme hodně štěstí do budoucna,“ uvedl generální manažer Mountfieldu HK Aleš Kmoníček.

Velká ztráta

Pro Hradec jde o citelnou ztrátu, což po duelu s pražskou Spartou, který Východočeši vyhráli 2:1, potvrdil i Martincův asistent Tomáš Hamara. „Rozhodně velká ztráta. Ať je to, jak to je, má letos čtyři nuly, to z brankářů nikdo nemá a jeho brankářské kvality jsou vidět. Musíme si ale poradit i bez něj." 

Už před zápasem v televizním rozhovoru přiznal Robert Horyna, trenér gólmanů, že se na soutoku Labe a Orlice bude za Bartošáka hledat náhrada. „Nechceme nic uspěchat, máme své priority a jednoho vyhlédnutého brankáře, kterého chceme za každou cenu získat. Vedle toho máme vyhlédnuté další dva." Spekuluje se hlavně o návratu Matěje Machovského, který Mountfield v loňské sezoně dotáhl až k extraligovému stříbru, letos hájí barvy Vítkovic.

K situaci ohledně Bartošáka se vyjádřil i hradecký útočník David Šťastný. „Moc se mi to nechce komentovat, Bárt byl můj kamarád, super gólman, je škoda, že to takhle dopadlo, ale nedá se nic dělat. Máme Honzu, který nás v posledních zápasech podržel, takže se máme o koho opřít," uvedl.