Na jednom se dá asi shodnout. Mlžení kolem známého průšviháře Bartošáka nevěstí nic dobrého. Zkušený gólman se přitom do extraligy vrátil ve velkém stylu, okamžitě se stal oporou hradeckého týmu a podával kvalitní výkony, které ho zařadily mezi nejlepší muže s maskou napříč soutěží. V průměru inkasovaných branek na zápas je třetí nejlepší. Čtyřikrát se navíc blýskl čistým kontem.

Na internetu už koluje řada spekulací. Podle nich měl usednout za volant pod vlivem alkoholu a být účastníkem dopravní nehody, což by byl velký problém a v dresu Mountfieldu už by ho fanoušci nejspíš neviděli.

Extraliga - 21. kolo: Mountfield HK - HC Rytíři Kladno.
Nejdřív rozpaky, pak zeď! Lukáš při premiéře za Lvy vychytal výhru nad Kladnem

Záhada kolem Bartošáka tak trochu zakryla páteční skvělý výkon Lukáše, který při debutu za Hradec vychytal výhru a inkasoval pouze jednu branku, na což narážel i Frühauf bezprostředně po utkání. „Je to interní záležitost a nevím, kdy budu moci podat nějaké informace, Patrik je výborný gólman a chybí nám, ale před chvílí nám skončil zápas a Honza Lukáš podal skvělý výkon, tak se pojďme bavit o něm.“

Už v neděli se hraje v Pardubicích druhé východočeské derby sezony, tam už by se mělo vědět víc o budoucnosti třicetiletého gólmana, kolem kterého se už v létě šířila fáma, že měl přijít o řidičský průkaz.

Gólman Patrik Bartošák v minulosti působil i v Třinci.
Nepříjemná fáma kolem Bartošáka? Měl jsem jen zdravotní problémy, vzkázal gólman