Martinec je s Hradcem spjat od dětského věku, hokejově zde vyrostl a následně i hrál. Poté prošel několika extraligovými kluby. Po ukončení hráčské kariéry přešel na výchovu mladých talentů. V republice patří mezi nejuznávanější mládežnické trenéry, což dokládá i úspěšné působení u reprezentační osmnáctky a devatenáctky či dva tituly s hradeckým dorostem, během nich už nabíral zkušenosti u A-týmu. V Hradci začínal Martinec u mužů jako asistent Petra Draisaitla a postupně se vypracoval až do role hlavního kouče.

Hokejisté Hradce Králové se zítra představí v Třinci.
Třaskavý duel Hradce v Třinci: Něco proběhlo i v novinách, ale to k tomu patří

„Jsem rád, že můžeme fanouškům sdělit tuto pozitivní a důležitou zprávu pro náš klub. Obě strany měly velký zájem na pokračování spolupráce, takže naše jednání o smlouvě trvalo asi 10 minut,“ přibližuje generální manažer Mountfieldu HK Aleš Kmoníček a na adresu zkušeného stratéga dodává: „Pro mě je Tomáš symbol patriotismu, pracovitosti a skromnosti. Samozřejmě bude i nadále vykonávat funkci šéftrenéra naší mládeže.“

Letošní ročník se i vinou rozsáhlé marodky nevyvíjel zpočátku moc dobře, když se Mountfield pohyboval v druhé polovině tabulky. Důvěra vedení se však začala vyplácet v posledních týdnech, kdy mají hradečtí hokejisté nejlepší extraligovou formu ze všech týmů a do dnešního duelu s Třincem vyhráli už sedm zápasů v řadě, což je vystřelilo až na čtvrté místo extraligové tabulky.

Radost z prodloužení smlouvy má i samotný Martinec. „Zájmu vedení o mé služby si velice vážím. Jsem rád, že můžu i nadále pokračovat v započaté práci a vést hlavní mužstvo, zároveň být šéftrenérem naší mládeže. Věřím, že hradecký hokej v nadcházejících letech posuneme opět dopředu a naše spolupráce bude i nadále plodná. Nyní už se ale všichni plně soustředíme na závěr základní části a vrchol sezony v podobě blížícího se play off,“ uvedl pro klubový web.