Proti Mountfieldu ztratili Pražané v poslední třetině dvoubrankový náskok, přesto nakonec v nájezdech získali druhý bod a udrželi první místo v extraligové tabulce.

Extraliga - 37. kolo: Mountfield HK - HC Sparta Praha.
Bojujte za Hradec! Lvi bojovali, Okuliar pálil. Proti Spartě to stačilo na bod

Po tradičním hodnocení duelu se debata podle očekávání stočila i na vyhazov kouče u největšího soka v boji o mistrovský titul. „Nejsem v jejich kabině, neznám detaily a vlastně mě to ani nezajímá, i tak mi to přijde dost divné,“ kroutil hlavou Gross.

Soudit rozhodnutí pardubického vedení nechtěl, což mu ani nepřísluší, spíš se zamyslel celkově. „Každý kouč má ve svém týmu dost práce, ale je to k zamyšlení pro naši práci,“ pokračoval.

V Českém hokejovém rybníčku se stalo něco opravdu nepředstavitelného. Trenér ověnčený velkými úspěchy dostal padáka. „Vyhrajete tři tituly s Třincem, jdete do Pardubic se stejnou filozofií, jste první máte skvělou sezonu, pak přijde vyhazov. Tohle mě nutí k zamyšlení. Co musí člověk udělat víc a kde být, když se trenéři vyhazují z prvního místa,“ přemýšlí Gross a dodává: „Až mě udivuje, jak moc může být tenhle džob divný a perverzní.“

Václav Varaďa překvapivě skončil na lavičce Dynama Pardubice.
Varaďův dopis na rozloučenou. S neprofesionalitou na mě nechoďte, vzkazuje

Nad tím jestli může jeho týmu rozkol u rivala pomoci však nepřemýšlel. „Takhle jsme se o tom nebavili. Koukáme se na sebe a na naše vlastní zlepšování,“ uzavřel Gross.

Soustředit se na sebe

K situaci v Pardubicích se krátce vyjádřil i útočník Sparty Pavel Kousal, který proměnil na soutoku Labe a Orlice rozhodující nájezd. „Nevím, co k tomu říct. Buď budou naprosto neuvěřitelní, nebo můžou začít trochu klopýtat. Uvidíme, ale je to spíš otázka na Pardubičáky. Musíme se soustředit na sebe a když budeme šlapat dobře, je celkem jedno, jak hrajou Pardubice či Hradec.“

Jedno je však jisté, hvězdné války nabraly nový rozměr…