Koncovka, góly, šance… Tahle slova nejčastěji padala z úst hokejistů Hradce Králové po dvojzápase v Lize mistrů, kde Mountfield prakticky ztratil naději na postup ze skupiny. Východočeši se střelecky trápí, po páteční prohře v Norimberku (3:4 v prodloužení) jejich gólová impotence vyvrcholila v nedělním duelu, prohra 0:2 s nejslabším týmem skupiny – Rouenem zaváněla ostudou.

„Největší problém byl určitě v koncovce, trápí nás to asi už pátý zápas. Jen já sám jsem měl tři jasný tutovky, které musím proměňovat. Minimálně dva gólyz toho musím dát,“ sypal si popel na hlavu mladý útočník Patrik Miškář po nedělním duelu ve Francii.

Start na Spartě

Mountfield se teď musí rychle vrátit do pohody, už v pátek vstoupí do extraligy soubojem na Spartě.

Jak najít střeleckou formu? „Na tyhle zápasy musíme rychle zapomenout. Chce to se více tlačit do brány, prostě to tam dorvat. Na Spartu jedeme vyhrát,“ odpovídá Miškář.

Kromě koncovky se ale hradečtí hokejisté budou muset v pátečním ostrém startu v Praze vyvarovat i chyb v defenzivě. Hlavně v pátečním duelu v Norimberku jich nasekali kupu a tím se připravili o výhru.

V Rouenu se zase nechali ve druhé třetině pětkrát vyloučit! „Těch faulů bylo moc, ale i v oslabení jsme měli dva úniky a měli dát gól. Naopak jejich trefa nás trochu zlomila. Jenže stejně ten zápas měl skončit 9:1 pro nás a nikdo by ten jeden inkasovaný gól neřešil,“ poukázal Miškář.

Skvělí fanoušci

Vzpruhou pro hráče tak byli alespoň fanoušci, kterých se do dalekého francouzského města vypravila početná skupina. „Naši fanoušci jsou nejlepší na světě. Byl to neuvěřitelný pocit vidět, když nás podpoří i ve Francii a přitom je to taková dálka,“ smekl Patrik Miškář.

Nemohoucnost svých spoluhráčů před soupeřovou brankou sledoval přes celé kluziště Jaroslav Pavelka. „Koncovka nás trápí, sice soupeře přestřílíme, ale nic nedáme. Extraliga se blíží a tyhle šance musíme začít proměňovat. S nulou nevyhrajeme. Oni pak využijí jednu přesilovku nebo brejk jako dneska a je hotovo,“ zdůraznil gólman.

„Trmácíme se takovou štreku a nakonec ze dvou zápasů máme jen bod a jedeme domů. Šance na postup, který byl naším cílem, jsou menší, ale ještě se o to pokusíme s Kärpätem. Když je dvakrát porazíme, ještě šance bude.“

Hradec je ve skupině F třetí se čtyřmi body, na druhou postupovou příčku, kterou drží Norimberk, ztrácí čtyři body, v čele je s devíti body Kärpät Oulu, s nímž Východočeši sehrají v říjnu poslední dvě utkání ve skupině.

Jenže teď je tady již zmíněný páteční duel na Spartě. „Teď je důležité se vzpamatovat z tohohle, odpočinout si a v pátek na Spartě už góly musíme dát,“ burcuje Pavelka.

Hlavně nepanikařit

A co radí gólman útočníkům? „Já si myslím, že se to zlomí, nedělal bych si z toho hlavu, je to pořád příprava, i když to je Liga mistrů. Pro nás je ale důležitá extraliga a tam už góly musíme dotlačit a dát třeba i škaredý góly, které nás nakopnou,“ uvedl.

Pavelka radí zůstat v klidu. „Nemá cenu dělat paniku. Jak jsem řekl, hlavně si musíme odpočinout. Cestování bylo náročné, ale na to se nechci vymlouvat. Musíme přijít v úterý na trénink a makat, všechno dělat na sto procent. Myslím si, že máme dobré mužstvo a hrajeme dobře. Jen musíme dávat ty góly,“ zdůraznil Jaroslav Pavelka.

Ilustrační fotografie.
Hradec srážejí chyby a koncovka