„Viděl jsem spoluhráče před brankou, tak jsem mu to chtěl přihrát, ale trefil jsem domácího hráče, myslím do kolena, ten si puk srazil do brány. Se štěstím, ale počítá se. Můžeme být rádi, že se to přiklonilo na naši stranu,“ popisoval bek Mountfieldu.

Pardubičtí krátce předtím vydřeli vyrovnání, ale odpověď hostů přišla rychle. S další reakcí už hokejisté Dynama nepřišli.

„Snažili jsme se, ale oslabení ve druhé třetině nás stála spoustu sil. Neměli jsme pak energii. Sice jsme pořád žili, protože Káca (Kacetl) chytal výborně, měli jsme šanci nějaký bod získat,“ uvedl pardubický forvard Radoslav Tybor.

Hradec si třetí třetinu pohlídal. Lépe než v domácím duelu s Plzní. „Měli jsme převahu, ale nevytěžili jsme z toho gól. Škoda, mohli jsme být trochu klidnější. I když jsme branku nedali, tak jsme to dohráli dobře,“ prohlásil obránce Pavlík.

Výhru ve východočeském duelu si užil. „Derby má větší náboj, dopředu se o tom mluví. Je to takové více emotivní,“ dodal.

PODĚKOVÁNÍ LEGENDĚ

Hokejová extraliga: HC Dynamo Pardubice - Mountfield HK.
Petře, díky! Poprvé v roce 1996, naposledy v dubnu 2019. Tak dlouhá doba odděluje první a poslední zápas Petra Sýkoryv pardubickém dresu. Útočník s číslem 37 odehrál za Dynamo v české nejvyšší soutěži 897 zápasů, ve kterých vstřelil 385 branek. Tyto góly připomínají speciálně vyrobené puky, které půjdou po východočeském derby do dražby. Před nedělním zápasem pardubický klub poděkoval Sýkorovi za jeho výkony. Přímo na ledě se o to postaral generální ředitel Dynama Martin Sýkora či bývalý spoluhráč z Davosu a současný sportovní manažer Mountfieldu Jaroslav Bednář (na snímku vlevo).