V tomto týdnu ho čeká křest v seniorské reprezentaci. Zaslouženě. Útočník Radovan Pavlík se v letošní sezoně zařadil mezi výrazné postavy hokejového Hradce Králové. „Trenéři mi věří a dostávám od nich mnohem více prostoru, za což jim moc děkuju,“ říká skromně pro klubový web dvacetiletý odchovanec. Letos se v extralize trefil už čtyřikrát, k tomu přidal sedm asistencí a spolu s Tomášem Vincourem je nejproduktivnějším forvardem Mountfieldu.

Vincour i Zámorský

Pavlíkovy výkony neunikly pozornosti kouče národního týmu Miloše Říhy, který talentovaného mladíka povolal na první reprezentační akci v sezoně - Karjala Cup.

„Těším se, ale sám nevím, co mám od zápasů v reprezentaci očekávat,“ uvedl Pavlík.

Český tým začne přípravný turnaj ve čtvrtek zápasem se Švédy v pražské Tipsport Aréně (18.20). Potom se přesune do Finska, kde se v sobotu utká s domácím výběrem a v neděli s Ruskem.

„Od kluků jsem slyšel, že tempo bude ještě rychlejší než v extralize, takže s tím se budu muset vypořádat,“ je si vědom hradecký mladík.

V národním týmu nebude sám, na Karjalu byli povoláni také jeho hradečtí souputníci – obránce Petr Zámorský a nově také útočník Tomáš Vincour, který nahradil zraněného Jiřího Novotného.

„Naštěstí se mnou jedou i kluci. A snad mi třeba Zámek (Zámorský) se vším pomůže. Už předem mu za to děkuju,“ usmívá se Pavlík. Zatímco pro něj to bude reprezentační premiéra, Zámorský je ostřílený kozák, zahrál si už na mistrovství světa v roce 2014. Vincour národní dres oblékl dvaadvacetkrát, naposledy v květnu 2016.

„Navíc tam bude i Ruda Červený, se kterým jsem tady hrál ještě loni,“ připomněl Pavlík účast nedávného útočníka Hradce, který momentálně působí ve Slovanu Bratislava v KHL.

Před odjezdem na reprezentační sraz ovšem musel Radovan Pavlík v neděli skousnout extraligovou prohru 1:3 v Olomouci. Mountfield přitom ještě třináct minut před koncem utkání vedl 1:0, pak jej třemi góly srazil domácí Petr Strapáč.

„Bohužel jsme zase nevyužili naše přesilovky. Kdybychom z nich ve druhé třetině dali góly, mohlo to být 3:0 a bylo by po zápase,“ řekl zklamaně Radovan Pavlík.

Teď si chce spravit chuť při zápasech v národním týmu.

HC Olomouc v.s. Mountfield Hradec Králové
Udeřil kat Strapáč