Nejistota, obavy. I takové pocity doháněly fanoušky hokejového Hradce před začátkem extraligy. Jasně, je odehráno jen sedm zápasů, přesto mančaft nachází velmi poutavé odpovědi na nepříjemné otázky.

Co stojí za raketovým startem před pár týdny ještě nečitelného týmu Mountfieldu?

Plní rozkazy

Když Petr Svoboda, asistent trenéra Tomáše Martince, odpovídal po výhře nad Třincem na dotaz, kde se bere hradecká síla, pronesl: „Je to klišé, ale ten tým je neuvěřitelně pracovitý.“

V profisportu by to měla být samozřejmost, jenže občas není. Tahle hradecká vlastnost se projevuje hlavně v tom, že hráči poslouchají. Poslouchají trenéry, dodržují systém.

„Trenér požaduje hodně bruslení a hraní u sebe,“ popsal bek Petr Zámorský. „Když nepolevíme, tak nám to stejně jako doposud ponese ovoce. Každý je na to tak nastavený, ví, jakou má roli,“ doplnil.

Dvojitá zeď

V bráně se střídají dva muži s kouzelnou formou. Jaroslav Pavelka i Brandon Maxwell pomáhají k úspěchu. „Chytají skvěle. Oba,“ usmál se kouč Matinec.

Proto zatím neurčí (s kolegy) gólmanskou jedničku.

Hokejová extraliga: Mountfield HK - HC Energie Karlovy Vary.
Kdo chytá? To je fakt jedno

Překvapiví lídři

Kdo čekal, že týmovou produktivitu povedou jména jako Patrik Miškář, Zámorský, že bod na zápas bude sbírat (nyní zraněný) Jan Berger?

Pod novým vedením vylétly trochu nečekané opory.

„Dostávám na ledě hodně prostoru. Ale ať mě hodnotí jiní,“ řekl Zámorský, který tráví na ledě v průměru 21 minut a 33 vteřin, což je nejvíce z mužstva.

Rozjetý střelec

V minulé sezoně dal v základní části v dresu Komety deset branek. Rok předtím devět. Po přestupu do Hradce se však Tomáš Vincour rozjel. Sedm zápasů, čtyři góly, to je náběh na minimálně dvacetibrankovou sezonu.

„Člověk dá pár gólů a hned má v zakončení větší sebevědomí. Netřepou se mu ruce,“ usmál se forvard po poslední výhře nad Karlovými Vary.

Úspěšnost v oslabení

Jsou sice čtvrtým nejtrestanějším týmem soutěže, ale zase je to tolik nepálí. V oslabení hrají Hradečtí velmi obětavě i úspěšně.

Lepší jsou pouze Vítkovice, Mountfield má úspěšnost defenzivy téměř 94 procent. Za třiatřicet oslabení inkasoval dvakrát na bránu pustil jen 25 ran.

Hokejová extraliga: Mountfield HK - HC Energie Karlovy Vary.
Válec vzal Varům e(E)nergii