Jen jednou v posledních jedenácti utkáních padli hokejisté Vítkovic a Mountfieldu sebrali druhý flek v tabulce. Jaká byla odpověď Hradce? Tvrdá, Východočeši doma rozstříleli Rideru ve 37. kole extraligy 4:0.

Vítězům pomohly především dvě záležitosti. Zaprvé se do brány vrátil Patrik Rybár, který v minulém utkání v Chomutově chyběl kvůli nemoci. Proti Vítkovicím byl klasicky famózní, což ukázal například hned v 1. minutě, kdy betonem zastavil obří šanci.

Zadruhé to byl uragán ve druhé třetině. V ní totiž tým kouče Václava Sýkory rozhodl duel o druhé místo. První dvě branky dal v rozmezí šestašedesáti vteřin: Nejprve se dorážkou prosadil Filip Pavlík, poté tečí obr Radek Smoleňák.

Vtipný byl třetí gól Petra Koukala, jenž přišel o čtyři minuty později. Reprezentant vypálil, bránu však netrefil, jenže puk se odrazil od zadního mantinelu zpět před ní, odkud si ho zmatení vítkovičtí hráči sami srazili za čáru. Ve třetí části se pak trefil střelec večera Smoleňák a už se jen čekalo, zda Rybár udrží čisté konto.

Povedlo se - již posedmé v této sezoně.

Hradec Králové - Vítkovice 4:0

Fakta – branky: 28. F. Pavlík (Šimánek, Džerinš), 29. Smoleňák (Graňák, Koukal), 32. Koukal, 45. Smoleňák (Červený, Koukal). Rozhodčí: Pražák, Lacina – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 6:7. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 5149. Třetiny: 0:0, 3:0, 1:0.
Mountfield Hradec Králové: Rybár – Pláněk, Vydarený, Zámorský, Cibulskis, Gregorc, Graňák, F. Pavlík – Köhler, Džerinš, Šimánek – Bednář, Kukumberg, Cingel – Smoleňák, Koukal, Červený – Vopelka, Berger, Látal. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.
HC Vítkovice Ridera: Bartošák – Klok, Sloboda, Hrbas, Baranka, Urbanec, Trška – Olesz, Lev, Bartovič – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Kucsera, Kolouch, P. Zdráhal – Szturc, Š. Stránský, Dej – T. Jáchym. Trenéři: Petr a Trnka.

Výsledky, pořadí, program

Hokejová extraliga - další zápasy 37. kola: Litvínov – Pardubice 1:2, Třinec – Chomutov 4:2, Zlín – Sparta 2:4, Jihlava – Liberec 0:2, Olomouc – Mladá Boleslav 4:2, Brno – Plzeň 3:2 po sam. náj.

14. Jihlava 36 7 5 6 18 75:99 37

Příště se hraje - 38. kolo - neděle 7. ledna, 15.00: Pardubice – Třinec, Brno – Olomouc, 15.30: Chomutov – Zlín, 16.00: Jihlava – Hradec Králové, Vítkovice – Litvínov, 16.30: Plzeň – Liberec, Mladá Boleslav – Sparta Praha (ČT sport).