V pátek po pěti výhrách propadli ve Zlíně. Na vítěznou vlnu se však hokejisté Hradce Králové vrátili impozantně - a navíc ve velmi důležitému utkání. V zápase39. kola extraligy rozstříleli v souboji o šesté místo v tabulce Chomutov.

Byla to smršť, která smetla tým s pirátem ve znaku a s kontroverzním trenérem Vladimírem Růžičkou na střídačce. Hradec nasázel během první třetiny pět branek, o vítězi bylo jasno.

Šlo navíc o přehlídku hokejového umu. První gól dal mírně se štěstím Bednář, když k němu doputoval puk po Dejově sražené střele. Jenže pak to začalo: Picard šikovně zakončil rychlý brejk, Jarůšek skóroval po Červeného skvělé zadovce, Šimánek zase proměnil nájezd parádním blafákem do forhendu. A nakonec Dej se krásně opřel do Bednářovy chytré přihrávky.

Hradec zapsal do statistik čtyři branky za sedm minut, třetí a čtvrtou dělilo pouze pětadvacet vteřin. K tomu dvakrát využil přesilovku, jednu dokonce již po šesti sekundách.

Začátky dalších dvou třetin sice vyšly hostům, jenže Hradec dokázal ve třetí části kontrovat a jednoznačně si došel pro vysoké vítězství. Jeho zásluhou se bodově dotáhl na Spartu, pátý celek tabulky.

Hradec Králové - Chomutov 9:3

Fakta – branky a nahrávky: 5. Bednář (Dej, Kukumberg), 12. Picard (Dragoun, Čáp), 15. Jarůšek (Červený, Štajnoch), 16. Šimánek (Červený, Čáp), 19. Dej (Bednář), 46. Kukumberg (Bednář, Dej), 53. Knotek (Šimánek, Červený), 55. Šimánek (Červený), 60. Köhler (Newton, Bednář) – 24. Vondrka (Skinner, Huml), 42. Poletín (Kaše, Kudělka), 53. Skinner (Růžička, Kämpf). Rozhodčí: Hradil, Bulanov – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 2:6. Využití: 3:1. Diváci: 5013. Třetiny: 5:0, 0:1, 4:2.
Mountfield HK: Rybár – Čáp, Vydarený, Gregorc, Dietz, Štajnoch, Newton, Havránek – Červený, Džerinš, Šimánek – Bednář, Kukumberg, Dej – Jarůšek, Dragoun, Picard – Köhler, T. Knotek, J. Dvořák. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.
Piráti Chomutov: Král (21. Laco) – Flemming, R. Havel, Valach, Skinner, Rutta, Kudělka – Vondrka, Huml, Skokan – D. Kaše, V. Růžička ml., Tomica – Koblasa, Kämpf, Poletín – Hlava, Raška, Lauko. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.