„Kdo ví, jestli to je dobře spočítané. Víte, jak to s těmi statistikami je," smál se po utkání se Spartou, které Hradec před fantastickou kulisou vyhrál 3:2 po samostatných nájezdech. „V Liberci to bylo předtím jinak. Tolik jsem to neprožíval, důležitější pro mě bylo, abychom vyhráli."

To se v nádherném představení povedlo.

Právě díky Kudrnovi.

V klíčové chvíli v závěrečné  penaltové loterii zakmital rameny a Pöpperlemu poslal kotouč mezi nohama do brány. Bod číslo 501 byl na světě.

„Naznačil jsem ramenem a čekal jsem do poslední chvíle. Gólman hodně zajel do brány a měl díru mezi nohama. Toho jsem využil,"  těšilo ho.

Před nájezdem emotivně rozmlouval s asistentem Jiřím Kučerou. Vypadalo to, jako když mu kouč radí, co udělat. Nebo spíš, že místo Kudrny vyrazí na penaltu sám.

„Nebojte, já bych ho tam nepustil. Viděl jsem ho, jak to jel v pětosmdesátým,  a to bych znovu nedovolil," culil se dobře naložený útočník. „My se jen tak bavili. Nic mi neradil."

Rozhodující brankou utkání načal druhou pětistovku.

„Moc na čísla nekoukám. To jsem dělal dřív. Letos mi to ale naskakuje. Naší lajně se daří, nějakými body přispíváme. Od toho tam ale jsme, chodíme na přesilovky a jsme dostatečně zkušení na to, abychom góly dávali," říká.

Kudrna má v sezoně zatím parádní bilanci, udržuje si průměr více než bodu na zápas (19 utkání, 11 branek, 11 asistencí). Pokud v nasazeném tempu vydrží až do konce základní části (zbývá 12 duelů), v osmatřiceti letech si vytvoří osobní rekord.