Sáhli? Hodně mírně řečeno. Z kola ven šli útočníci Švihálek, Rousek a Květoň. Na uvolněná místa napochodovali Červený, Škoda a Marek. V obraně vystřídal matadora Ptáčka jednadvacetiletý Jank, který se s gólem a asistencí proměnil v hrdinu nedělního podvečera.

„Úkolem hráčů, kteří tolik nehrají, je být připravený. A jakmile na nás trenér ukáže, tak hrát pokud možno co nejlíp," nevzrušeně prohodil Jank.

Pátá výměna se konala v brankovišti, kde Kantora vystřídal Kacetl, další ze strůjců vysoké výhry 5:1. „Nebylo to těžké rozhodování. Kantymu tam spadly dva tři divné góly. To je jedna věc. Ta druhá, že odchytal tři těžké zápasy v řadě. Zlín nás na svém ledě dvakrát tlačil, dost času jsme strávili ve vlastní zóně. Potřeboval oddych," vysvětlil smysl změny Draisaitl.

A byla to další trefa do černého. Kacetl si neodpustil také jednu divnou chvilku při brance Veselého z konce první třetiny, ale pak klec zavřel.  Zbytek zápasu odchytal jistě, pozorně a sebevědomě.

„Možná to byla změna k lepšímu," usoudil Jank. „Jak Pavel Kantor, tak Ondra chytají výborně. Když šel Káca v sezoně do branky, pokaždé potvrdil, že kvalitu má, a držel nás. Máme vyrovnanou dvojici."

No jo, ale kdo bude chytat ve středu ve Zlíně, v nesmírně důležité bitvě o třetí výhru ve čtvrtfinále?

Na dotaz Deníku, zda kouče čeká těžké rozhodování, jen  zavrtěl hlavou a řekl: Ne! Víte tedy, kdo bude chytat? Ne! A následoval rozpustilý úsměv.

Rozřešení brankářské tajenky bude známé až ve středu na Stadionu Luďka Čajky. A věřte, že velmistr Draisaitl bude po šachovnici táhnout zase správně.