První jede hradecký vůdce Roubík – přestřeluje. Za Chomutov se rozjede Boušek – zacílí mezi betony Hyláka a úspěšně. V druhé sérii neuspěje Vondráček s bekhendovým blafákem ani Hašek střelou na vyrážečku. Další na řadě je Starý, kterého si Horčička také vychutná… Je konec.

Jenže to málokdo na hradeckém stadionu ví, že penalty po třech sériích končí. Nevěděli to nejspíše ani přímí aktéři mače… Střídačky si vyměňují tázavé pohledy, nikdo se neraduje.

Až když rozhodčí zamíří k půlkruhu, ozve se z chomutovské lavičky ukrutný ryk. „Určili jsme tři hráče, kteří pojedou. Zbytek týmu nevěděl, že jede pouze zkráceně. Myslím si, že to nevěděli ani hradečtí hráči,“ uculoval se po utkání v útrobách haly chomutovský trenér Vladimír Petrovka.

„Jestli to byl záměr? To nebudu komentovat.“ Petrovka poté ještě vypustil jedovatý šíp do hradeckých řad. „Mrzí mě jedna věc. Semifinále by se mělo hrát chlapsky. Velmi si vážím hradeckého mužstva, v sezoně dokázalo neuvěřitelné věci, ale jeho hráči při každém kontaktu padají. To do play off nepatří,“ řekl Petrovka.

Jaká byla reakce z tábora Energetiků? „ Měli by se podívat pravdě do očí. Chomutov hraje takový svůj hokej a pokud jim to rozhodčí dovolí, tak s tím těžko můžeme něco dělat. Ať si soudný člověk vytvoří svůj názor,“ nechtěl se příliš pouštět do slovní přestřelky hradecký brankář Alexandr Hylák.

Další semifinálová partie je na programu dnes v Chomutově.