Hostující tým z Pardubic totálně ovládl první třetinu zápasu. O tři branky hostujících Pardubic se postaral elitní útok v čele s Divíškem. Ten sám zaznamenal první a druhou branku a na třetí přihrál. Třetím střelcem pardubických se stal Lojek. Ve druhé části sice snížil na 3:1 pro Plzeň Straka, náladu však pardubickým vrátil Pivko, kterému při přečíslení namazal fantasticky hrající Divíšek. V závěru druhé části ale opět pro Plzeň snížil Adamský - na 2:4.

Ve třetí třetině se Plzeň nadechla k možnému obratu. V 45 minutě oblafnul Lašáka Vlasák a zasunul kotouč do prázdné klece. Pardubice teď místo náskoku brání poslední vedoucí branku.

Při poslední zoufalé power-play domácích se pardubičtí pořádně zapotili. Nakonec ale brankové vedení pojistili a do prázdné klece dopravili přesně se sirénou poslendí střelu utkání, ta sice nebyla uznána, ale Pardubice alespoň srovnaly sérii na 2:2.

Plzeň – Pardubice 3:4

Muž zápasu: Divíšek.

Třetiny: 0:3, 2:1, 1:0. Branky a nahrávky: 29. Straka (Dresler), 38. Adamský – 6. Divíšek, 8. Divíšek (Cetkovský), 10. Lojek (Divíšek), 32. Pivko (Divíšek). Rozhodčí: Fraňo, Homola – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 1:5. Bez využití. Diváků: 8178. Stav série: 2:2.

Plzeň: Chábera (8. Francouz) – Benák, Smrek, J. Nedvěd, Čakajík, Dresler, Redlihs, Pácal – Vostřák, Straka, Vlasák – Tomas, Kubalík, Matějovský – Adamský, Jan Kovář, Dvořák – od 21. Kubica, Lev, Laš. Trenér: Hynek.

Pardubice: Lašák – Lojek, Čáslava, Píša, Havíř, Snopek, Kolář I – Cetkovský, Tvrdík, Somík – Zohorna, Divíšek, Pivko – Kolář II, Koukal, Starý, navíc Semorád, Rákos. Trenér: V. Sýkora.

V neděli svatba, den poté téměř pohřeb a nakonec drama s vítězným koncem pro favorita. Takový byl čtvrtý souboj čtvrtfinálové série mezi Plzní a Pardubicemi opět na západě Čech. Moeller těsnou výhrou 4:3 srovnal stav série na 2:2. Pátý duel se odehraje ve středu na pardubickém ledě.

Po nedělní vítězné bitvě utahaní domácí inkasovali poprvé už v 6, minutě, záhy přidal valící se Moeller druhý gól a v polovině prvního dějství už Pardubičtí vedli dokonce tři nula. A u všech tref hostů byl podepsán Divíšek, v loňské sezoně ještě kapitán plzeňského Lasselsbergeru. Dva góly dal, první tečí, druhý z dorážky po Cetkovského střele. Na třetí zadělal při signalizované výhodě hostů. „Přál jsem si utkat se ve čtvrtfinále právě s Plzní,“ říkal důrazný forvard, který si čtvrtou bitvu dlouho užíval.

Střelec Lojek už ale v 10. minutě překonával náhradníka Francouze, který po druhé brance nahradil v plzeňské kleci Cháberu. Zaskočení domácí si vzali také oddechový čas, jenže k zastavení neúspěšného vývoje nevyužili ani minutové výhody pět na tři, ani přesilovky na přelomu třetin.

Ačkoliv nálada v znovu zaplněné ČEZ Areně poklesávala, modrobílí se ještě dokázali vrátit do hry. V polovině duelu neudržel Lašák střelu Dreslera od modré a kapitán Straka skóroval do odkryté branky. Potom sice ještě Pivko po nájezdu s Divíškem vrátil hostům luxusní náskok, ale to už se ožívající Plzeň hrnula do útoku. Kubica v brejku ještě minul, ale po chybě Čáslavy pláchl Adamský a jeho bekhendový blafák Lašák spolkl. Francouz potom nataženou holí sebral šanci Kolářovi a ve 45. to bylo už jen o gól. Vlasák bleskově objel pardubickou branku a stihl zavěsit. Bitva gradovala, stadion bouřil, ale Lašák se už překvapit nedal. V čase 59:33 vytáhl zázračný zákrok, když skočil a v natažené lapačce skryl bekhendovou dorážku Straky zblízka při domácí power play.

Pavel Hynek (Plzeň): Nezvládli jsme vstup do utkání, do desáté minuty jsme prohrávali o tři góly. Jsme nepoučitelní. Vždyť podobný průběh mělo druhé utkání v Pardubicích. Také jsme předtím těžce vydřeli vedení v sérii, ale potom v dalším utkání jsme dovolili soupeři srovnat krok. Proč? Hůř jsme se pohybovali,nebyli jsme tam, kde jsme měli být, hráli jsme lehkovážně. Střídáním gólmanů už po druhé inkasované brance jsme chtěli dát mužstvu nějaký impuls, aby se zvedl a to se povedlo. Dotáhli jsme stav až na 3:4, v závěru ještě Lašák chytil naši megašanci a soupeř vyhrál zaslouženě.
Václav Sýkora (Pardubice): Chtěli jsme začít líp než v neděli a to se nám také, i díky změnám v sestavě povedlo. Soupeři jsme rychle odskočili o tři góly, ale domácí po naší chybě snížili. Křídla jim dal ale až gól na 2:4. My jsme ještě nevyužili nájezd Koláře a potom jsme čelili místa až drtivému tlaku Plzně. Výhru jsme nakonec se štěstím uhájili, když v závěru nás zázračným zákrokem podržel Janko Lašák.