Indiáni to v Hradci umí. Podruhé v sezoně si od Orlice vezou tři body. Podruhé ve Fortuna aréně naprosto dominovali. Podruhé byli o dvě třídy lepší a posunuli se na druhé místo tabulky.

V první třetině se hrálo na jednu branku. Jako by si Kýhosova parta vzala před zápasem prášky na spaní a v plzeňské kabině se podávalo syrové maso.

Hosté byli všude, Hradec nikde.

Uteklo pět minut a hrálo se jen a jen před Kacetlovou brankou. Indiáni si vytvářeli šanci za šancí, opaření domácí nebyli schopní sehrát kloudnou akci. A když se hosté dostali k první přesilové hře, Kubalík ji využil.

I nadále se vyhrávalo podle plzeňských not. Mountfield absolutně nebyl schopný chytat tempo hry, byl na něj ošklivý pohled.

Ve druhé části hry se toho moc nezměnilo. Plzeň nadále vytrvale zaměstnávala Kacetla. Dokonce i při hradecké početní výhodě, kdy si Preisinger po chybě Pilaře vynutil trestné střílení, ale Kacetl ho vychytal.

Přesto Hradec srovnal. Dej si našel svoji střelu po nejistém zákroku Machovského a vyrovnal. Chvíli to vypadalo, že se Mountfield našel, ale pak projel Pulpán po levém křídle a střelou zápěstím překvapil Kacetla.

Závěrečná část? Jen zmar domácí letky.

Plzeň hrála přesně, nekomplikovala si život a sedm minut před koncem zaslouženě rozhodla o vítězství po dorážce Indráka.

Hradec Králové - Plzeň 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Fakta - branky a nahrávky: 32. Dej (Honejsek) – 9. Kubalík (Jeřábek, Kracík), 37. Pulpán, 53. Indrák (Kubalík, Kracík). Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Frodl, Bláha. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Diváci: 5346.
Mountfield Hradec Králové: Kacetl – K. Pilař, Čáp, Pláněk, Jank, Dietz, Vašíček, Hronek – Bednář, Kukumberg, Dej – Kudrna, Knotek, Courchaine – Honejsek, Ihnačák, Červený – Beránek, Nedvídek, Kopta. Trenér: Kýhos.
HC Škoda Plzeň: Machovský – Jeřábek, Moravčík, Kadlec, Sklenička, Kudroč, Pulpán – Indrák, Kracík, Kubalík – Kratěna, Bližňák, Lev – Hrňa, Preisinger, T. Svoboda – Beran, Přikryl, Poletín. Trenér: Mi. Straka.