Prvních deset minut zápasu přitom herně patřilo Východočechům. V první velké příležitosti se ve druhé minutě ocitl Dej a domácí přečkali i následné oslabení. Habal si postupně poradil s Mertlovou tečí a s Pláňkovou šancí. Do vedení se dostala v 19. minutě Energie. Skuhravý vybojoval za puk a Vojtěch Tomeček po jeho akci dorážel do prázdné branky.

Po 101 vteřinách druhého dějství domácí zvýšili. Při přečíslení dvou na jednoho vytvořil Skuhravý ideální pozici pro Pšurného a Kantor opět neměl šanci zasáhnout. Východočeši se sice i nadále více tlačili k brance Habala, ale museli si dávat také pozor na brejky soupeře. Šanci na snížení nevyužil Valcourt, na druhé straně neuspěl Kverka.

Úporný hokej pokračoval i v závěrečném dějství. Východočeši se i nadále tlačili do útoku, ale do větších příležitostí se nedostávali. Naopak náskok Karlových Varům mohli zvýšit Duda s Davidem Hruškou. Hosté se dočkali snížení v 54. minutě. Po střílené přihrávce Slováka se do odkryté branky trefil Kudrna.

To však bylo ze strany Mountfieldu vše, k vyrovnání mu nepomohla ani 34 vteřin trvající power play.

HC Energie Karlovy Vary – Mountfield HK 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Fakta – branky a nahrávky: 19. V. Tomeček, 22. R. Pšurný (Skuhravý) – 54. Kudrna (Slovák). Rozhodčí: Šindler, Souček – Gerát, Hynek. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 2863.
HC Energie Karlovy Vary: Habal – Harant, Sičák, J. Tomeček, Redlihs, Šmach, Deyl, T. Dvořák – Duda, Kverka ml., Vachovec – D. Hruška, Balán, R. Pšurný – V. Tomeček, Skuhravý, Štals – Gorčík, R. Hruška, Heizer. Trenéři: Mlejnek, Kverka st. a Kněžický.
Mountfield Hradec Králové: Kantor – Slovák, Frühauf, Jank, P. Mikuš, Pláněk, Vašíček – Kudrna, Mertl, Šimánek – Dej, Kukumberg, Pospíšil – Skokan, T. Knotek, Červený – P. Beránek, Nedvídek, Valcourt. Trenéři: Draisaitl a Kučera.