„Volno přišlo vhod. Trošku jsme si odpočinuli, dobře jsme potrénovali, něco si ukázali na videu. Díky tomu jsme se na utkání mohli připravit o něco více,“ popsal obránce Mountfieldu Filip Pavlík.

Oliver Okuliar (na snímku) v letošní sezoně střelecky táhne Hradec Králové, už nasázel 12 branek.
Hradec zítra v Boleslavi hrát nebude. Šance na nápravu se odkládá...

Východočeši jsou ve vyrovnaném středu tabulky, když se průběžně nacházejí na devátém místě extraligy. Z posledních pěti duelů ale čtyři prohráli. S tím se pokusí něco udělat ještě před reprezentační přestávkou. Ta začne po nedělním mači v Litvínově. „Samozřejmě se chceme dostat na vítěznou vlnu, jdeme do toho, abychom dvakrát vyhráli a udělali si trochu lepší náladu mezi sebou v kabině,“ říká zkušený obránce.

Lvi v sezoně hýří aktivitou, když v počtu vyslaných střel na branku soupeřů vévodí celé soutěži. Efektivita však výrazně pokulhává.

„Zaměřujeme se na to každý den v tréninku. Střelby máme hodně, zkoušíme dávat góly, ale prostě to tam nechce propadnout. Úspěšnost je bohužel mizivá. Věříme, že se to zlomí. Budeme na tom pořád pracovat, střílet a snad se štěstí obrátí k nám,“ doufá Pavlík.

Hokejisté Nové Paky po 10. kole vedou tabulku Krajské ligy Královéhradeckého a Pardubického kraje. Ve středu si hravě poradili s rivalem ze Dvora Králové nad Labem.
Bruslaři si smlsli na exdruholigovém rivalovi a vedou. Obhájce padl v Hlinsku

A jak vnímá pátečního soka? „Hrají útočný hokej. Očekávám, že to bude nahoru, dolů. Oni mají výborný a hlavně zkušený tým. Myslím, že to bude dobrý zápas, kór když je mezi námi taková rivalita. Bude to mít ten správný náboj,“ doplnil.

Posledních pět zápasů Mountfieldu HK 

Sparta Praha - Hradec Králové 3:1
Plzeň - Hadec Králové 3:2
Hradec Králové - Vítkovice 2:0
Hradec Králové - Kometa Brno 1:5
Liberec - Hradec Králové 5:4