„Samozřejmě bychom rádi řekli, že ta krize je už za námi, ale nechceme to nijak zakřiknout. Soustředíme se vždycky jenom na další utkání, které nás čeká a snažíme se jej dotáhnout do úspěšného konce,“ řekl pro klubový web obránce hradeckého Mountfieldu Filip Pavlík po výhře na západě Čech.  Zkušený bek nasázel do sítě Energetiků dvě branky, stejně jako útočník Oliver Okuliar. Oba společně řídili veledůležité vítězství, které Lvi potřebovali. 

Hradec zvládl zápas na ledě Karlových Varů. Na západě vyhrál i podruhé v sezoně.
Skvěle! Lvi ve Varech navázali na derby. Góly stříleli kapitán Pavlík a Okuliar

„Hodně mě to potěšilo. Každý hráč, kterému se podaří dát jakýkoliv gól, je z toho šťastný a je za to rád,“ neskrýval radost Pavlík. Duel proti oblíbenému soupeři, kterým Karlovy Vary bezesporu jsou, se lámal ve druhé třetině. V té dokázali Východočeši otočit z 0:1 na 3:1. „V první třetině nebyla z naší strany hra nijak špatná, jenže jsme nedali gól a následně inkasovali. Pak jsme se ale zvedli, ve druhé třetině třikrát skórovali a dokázali to zlomit na naši stranu,“ doplnil Pavlík. 

Z PRAHY DO ZUGU

Hradečtí hokejisté se po utkání v Karlových Varech nevraceli zpět na soutok Labe a Orlice, ale rovnou zamířili do Prahy, kde přespali a včera se letecky přemístili do Švýcarska, kde je dnes čeká velice důležitý duel.

„Vítězství dodalo klukům určitě sebevědomí a do odvety Ligy mistrů jdeme dobře naladěni. S remízou 2:2 z úvodního duelu jsme spokojeni, protože je to dobrý výsledek. Odveta je otevřená a jsme rádi, že nemusíme nic honit. Doufám, že se nám podaří postoupit,“ řekl k zápasu na ledě obhájce švýcarského titulu hradecký asistent trenéra Petr Svoboda. 

Gólmani z Královéhradeckého kraje v sedmém kole lovili puk ze své sítě častěji než jejich kolegové z Pardubicka. Novopacký Martin Bouška nebyl výjimkou.
Vše pro hosty z Pardubicka. Bodovali pouze hráči Jaroměře. Do čela jde Litomyšl

A bude na ledě Zugu něco jinak, než jak tomu bylo v hradecké ČPP aréně? „Nechceme toho oproti prvnímu duelu moc měnit. Musíme hrát pořád stejně, být důslední v napadání, hrát náš systém, který tvoří hodně šancí. Důležité bude, abychom je proměňovali, což nás hodně trápilo,“ doplnil Svoboda.