Mountfield zejména díky jeho dvěma brankám vyhrál na ledě tuze tápajícího Chomutova ve 41. kole extraligy 3:1.

Po první bezgólové třetině se Východočeši dostali do vedení právě Pavlíkovou zásluhou. Útočník ve 25. minutě tečoval nahození Lukáše Cingela. Bylo to potřeba. Hradec šel do zápasu jasný favorit a první gól se mu hodil. Chomutov je předposlední, navíc hráče ničí finanční problémy klubu. Přesto se Piráti ani na chvíli nevzdali.

Když o necelé tři minuty později využil rutinér Petr Koukal přesilovku, byl Mountfiled v pohodě. Jenže ještě nebylo zdaleka rozhodnuto. Tři minuty před koncem druhé třetiny totiž snížil Jakub Sklenář, jehož bekhendový pokus Brandon Maxwell neudržel.

Ve třetí části však opět zaúřadoval mladší z dvojice Pavlíků v hradeckém dresu. Radovan zblokoval střelu bývalého spoluhráče Stanislava Dietze, ujel a gólmana pokořil ranou mezi nohy.

Hokejová extraliga: Mountfield HK - HC Dynamo Pardubice.
Dynamo v Hradci neulovilo.

Chomutov - Hradec Králové 1:3

Fakta - branky a nahrávky: 37. J. Sklenář (Chrpa) – 26. R. Pavlík (Cingel, Vincour), 28. Koukal (Vincour, Smoleňák), 44. R. Pavlík. Rozhodčí: Hribik, Kika – J. Frodl, V. Hanzlík. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 2984. Třetiny: 0:0, 1:2, 0:1.
HC Piráti Chomutov: Peters – Valach, L. Kovář, Knot, Dietz, Buchtela, Jank – J. Havel, V. Růžička ml., J. Sklenář – T. Svoboda, Huml, Marjamäki – Duda, Raška, Tomica – Chrpa, Gut, T. Koblížek. Trenér: V. Růžička st.
Mountfield Hradec Králové: Maxwell – Zámorský, Linhart, Graňák, Cibulskis, F. Pavlík, Rosandič, Nedomlel – Smoleňák, Koukal, M. Chalupa – Vincour, Cingel, R. Pavlík – Paulovič, Bičevskis, Miškář – Vopelka, Rákos, Lessio. Trenér: T. Martinec.

Výsledky a pořadí

Hokejová extraliga – 41. kolo: Chomutov – Hradec Králové 1:3, Pardubice – Liberec 0:1, Mladá Boleslav – Karlovy Vary 3:2, Plzeň – Brno 5:2, Zlín – Litvínov 1:2 sn, Olomouc – Třinec 5:2, Sparta Praha – Vítkovice 3:0.

1. Liberec 41 24 3 4 10 133:97 82
2. Třinec 41 23 3 3 12 125:92 78
3. Hradec Král. 41 20 6 3 12 116:100 75
4. Plzeň 40 19 6 5 10 133:85 74
5. Vítkovice 43 21 3 3 16 112:106 72
6. Brno 42 18 5 4 15 124:115 68
7. Ml. Boleslav 42 21 1 1 19 105:100 66
8. Olomouc 42 18 2 6 16 102:116 64