Jičín - Česká Lípa 10:2

Fakta – branky a nahrávky: 1. Hladík (Průšek, Kollman), 21. Hladík (Kollman), 24. Marček (Hladík, Průšek), 27. Najman (Borovec), 28. Dvořák (Kloutvor, Novák), 35. Průšek (Kollman, Hladík), 36. Hladík (Kollman, Průšek), 45. Hladík, 46. Dvořák (Novák, Najman), 59. Hladík (Marček, Kollman) – 17. Horák (Havel, Beránek), 47. Černý (Nikl, Preussler). Rozhodčí: Borecký – Vala, Ječný. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. Diváci: 118. Třetiny: 1:1, 6:0, 3:1. HC Jičín: L. Beneš – A. Řeháček, J. Richter, P. Mikolášek, D. Marček, J. Najman – M. Průšek, R. Nový, L. Kloutvor, M. Novák, E. Dvořák, J. Hladík, L. Kollman, V. Sedmík, Z. Borovec, V. Němec. HC Česká Lípa: J. Král – M. Beránek, A. Jandejsek, L. Zet, A. Černý, J. Havel, L. Rašín, J. Žák – M. Gazsi, M. Preussler, K. Horák, P. Nikl, R. Holčák.

První třetina nedělního mače skončila nerozhodně. Jičín šel už po 31 vteřinách do vedení zásluhou Hladíka. Na to dokázal soupeř odpovědět v 17 minutě, když se prosadil Horák. Od druhé periody bylo na ledě už pouze jedno mužstvo.

Prostřední část začala stejně jako ta úvodní. Po 55 vteřinách vrátil domácím vedení Hladík. Následně však branky dával pouze favorit. Do druhé sirény se ještě prosadili Mareček, Najman, Dvořák, Průšek a v 36. minutě zkompletoval hattrick Hladík. Po čtyřiceti minutách hry tak bylo o vítězi rozhodnuto. Ve třetí třetině Jičín nejprve odskočil na 9:1, poté hosté snížili po brance Černého. Poslední slovo však měli opět domácí. Pátou brankou uzavřel gólový účet hrdina zápasu Hladík.

KLM Liberecko - 10. kolo: Jičín - Česká Lípa 10:2.KLM Liberecko - 10. kolo: Jičín - Česká Lípa 10:2.Zdroj: Roman Vlačiha

Jičín po deseti odehraných kolech vévodí soutěži se čtyřbodovým náskokem na Turnov. Třetí Lomnice nad Popelkou už ztrácí propastných 14 bodů. V příštím kole se svěřenci trenéra Michala Kejmara představí znovu doma. Před vlastním publikem přivítají v neděli od 17 hodin Varnsdorf. S tím už se v letošní sezoně utkali dvakrát a v obou případech získali tři body do tabulky. Nejprve doma za vysokou výhru 9:2, na ledě soupeře pak vyhráli o něco těsněji 5:2.

1. Jičín 10 8 1 0 1 51:23 26
2. Turnov 10 7 0 1 2 40:27 22
3. Lomnice 10 4 0 0 6 36:36 12
4. Česká Lípa 9 4 0 0 5 23:30 12
5. Varnsdorf 9 3 0 0 6 31:41 9
6. Frýdlant 10 2 0 0 8 19:43 6