Okresní derby v rámci osmnáctého kola krajské ligy zvládli lépe hokejisté Třebechovic, kteří zvítězili na ledě novobydžovského rivala o čtyři branky. K tříbodovému zisku hosté nakročili už v úvodní třetině.

Krajská hokejová liga

Stadion Nový Bydžov – SK Třebechovice pod Orebem 2:6 (1:3, 0:1, 1:2). Branky a nahrávky: 20. Louženský (Semanco), 59. Břetenář – 8. Tuček (Smutný, Šotola), 12. Vinopal (Kosina), 18. Polák (Kostka), 34. Polák (Kosina), 43. Branda (Polák, Suchý), 56. Branda (Pišta). Zásahy brankářů: 22:29.

Nový Bydžov: Balažík – Komárek, Novák, Malina, Zápotočný, Doskočil – Louženský, Mojžíš, Semanco – Vaníček, Hampl, Břetenář – Bičiště, Menyhárt, M. Čížek – Lechmann, Majer.

Třebechovice pod Orebem: P. Lochman – Suchý, Špička, Šotola, L. Stříteský, Mareček, Kostka, J. Lochman – Hloušek, Rejzek, Dostálek – Polák, Kosina, Vinopal – Pišta, Branda, Kudr – Tuček, Smutný, Dušánek.

Petr Lechmann, vedoucí mužstva Stadion Nový Bydžov: „V prvním letošním utkání na domácím ledě nám s tradičním soupeřem opět nebylo přáno. Výsledek možná neodpovídá skutečnému dění na ploše, jenže jsme se opět neubránili školáckým chybám, které hosté dokonale zužitkovali. I při zlepšené hře, především ve druhé části, jsme nedokázali zúročit vytvořené stoprocentní brankové příležitosti. Hlavně dobře hrajícím juniorům Louženskému a Menyhártovi chyběla trocha štěstíčka při zakončení v několika samostatných nájezdech na výborného hostujícího gólmana. V dalším kole zajíždíme v neděli do Náchoda, kde máme možnost odčinit vysokou porážku z prvního vzájemného duelu.“

Jaroslav Zákravský, vedoucí mužstva SK Třebechovice pod Orebem: „Ani výborný výkon domácího brankáře Balažíka nemohl zabránit zisku prvních letošních bodů, pro které jsme si do Bydžova přijeli. V průběhu úvodní třetiny se zdálo být utkání rozhodnuto, když brankami Tučka, Vinopala a Poláka jsme vedli již 3:0, ale domácím se ve 20. minutě podařilo snížit. Bydžovští se s nepříznivým stavem nehodlali smířit a ve druhé třetině hodně kousali. Až branka Poláka ve 34. minutě nás uklidnila. V poslední třetině se nám po dvou gólech Brandy podařilo odskočit až na 1:6. Poslední slovo měli v 58. minutě domácí. V neděli zajíždíme na led Jaroměře.“