ST 18.00 – 1. zápas
čtvrtfinále play off:
Vrchlabí –Hradec Králové

Čekání je u konce. Dnes poprvé se brána play off otevře i pro hokejisty Vrchlabí. „Jsme připraveni do ní vstoupit a těšíme se na to,“ ozývá se z klubu rozprostírajícím se pod vrcholky Krkonoš. Čtvrtý celek po základní části si užil volné předkolo, a tak si v klidu mohl sledovat, s kým, že si to rozdá o semifinále.

„Moc na výběr jsme stejně neměli, rozdíly mezi soupeři nejsou velké. Nakonec jsme rádi, že narazíme zrovna na Hradec. Pro lidi to budou pestrá utkání a jak u nás, tak v Hradci bude při zápasech určitě parádní atmosféra,“ prohlásil trenér Vrchlabí Vladimír Jeřábek.

Z pohledu diváka je krajský rival pro Vrchlabí nejideálnější možný soupeř. Jiné už to bude z hlediska sportovního. „Hradec patří k nejtěžším a nejzkušenějším týmům, které v play off hrají každý rok,“ ví majitel krkonošského klubu Petr Dědek.

„Bude záležet na tom, jakým způsobem se série rozehraje. Rozhodne to, jak bude ten či onen kádr unavený a jak bude i velký,“ předpokládá kouč Jeřábek, který v dnešním utkání nebude moci počítat se službami boleslavských hokejistů, když chybět bude i útočník Nikola Gajovslý. „Až ještě na jednoho obránce, který má trochu problémy, jsou všichni ostatní připraveni nastoupit,“ řekl Vladimír Jeřábek.

V Hradci hlásí: máme dobrou formu! Mužstvo celkem v pohodě přešlo přes Kadaň a věří si. „Na hráčích je vidět, že chtějí. Myslím si, že nejsme pod takovým tlakem jako soupeř. Favoritem je Vrchlabí, v sezoně podávalo výborné výkony,“ soudí hradecký trenér Pavel Pazourek.

Už tak úzký kádr Hradce přišel v předkole play off o dva důležité hráče. Kvůli naštípnuté kůstce v nártu skončila sezona pro klíčového beka Martina Táborského, mimo hru je s nastřeleným kotníkem David Nedorost. „Na jeden zápas nám ještě pomůže Kubišta, bohužel pak odlétá na universiádu do Číny. Musíme hrát s tím, co máme,“ mračí se Pazourek.

Zlepšit koncovku. To Hradec nutně potřebuje. Nelze předpokládat, že si vytvoří kupu šancí jako v předchozí sérii. Obrana Vrchlabí je vyhlášená. „Střílení gólů je alfou a omegou naší hry. Bude také záležet na výkonu Štůraly. Ve vzájemných zápasech nás dost natrápil,“ uvědomuje si hradecký trenér.

V základní části oba rivalové dvakrát zvítězili: Vrchlabí 5:2 a 2:0, Hradec 2:1 a 5:4sn.

Radek Špryňar, Michal Bogáň