Nic to však už nezměnilo na tom, že si oba zahrají play off. Bydžovští se poměří s Jaroměří a Třebechovice vyzvou celek Hronova. Obě série hrané na dvě vítězství začínají v neděli.

KRAJSKÁ LIGA

Stadion Nový Bydžov – HC Náchod 4:6 (3:1, 0:4, 1:1). Branky a nahrávky N. Bydžova: 7. Brádler, 8. Chára (Kubišta, Menyhárt), 12. Vosyka (M. Kozák, Postolka), 31. Brádler (Fiala, Myslivec). Střely na branku: 35:29. Nový Bydžov: Veselý – Novák, Vosyka, Nedbal, Mádle, Myslivec, Vlach – M. Kozák, Postolka, Šimůnek – Chára, Kubišta, Menyhárt – Fiala, Špaček, Brádler.

Petr Lechmann, vedoucí mužstva Nového Bydžova: „Odehráli jsme výbornou první část. Až příliš jednoduše se klukům podařilo po pěkných akcích třikrát trefit do černého. To, že Náchod stačil za pouhé tři minuty srovnat skóre, svědčí o jeho hráčské kvalitě. Naše špatně sehraná prostřední část umožnila hostům dokonat obrat a prakticky i rozhodnout. Šanci na vyrovnání dalo zlepšení v závěrečné třetině, ale bohužel špatná koncovka našich střelců napomohla k zasloužené výhře jednoho z favoritů soutěže. Výsledek nic nezměnil na tom, že nás v neděli čeká první čtvrtfinálový duel v Jaroměři. Sice jsme letošní cíl splnili, ovšem zlepšená hra na konci základní části nám dává určitou naději jasného favorita potrápit. Zveme naše věrné fandy na tuto sérii, aby podpořili kluky v boji o postup do semifinále a vytvořili bojovnou atmosféru."

HC Jaroměř – SK Třebechovice pod Orebem 5:2 (1:2, 3:0, 1:0). Branky a nahrávky Třebechovic: 3. Libřický (Kosina, T. Drašnar), 14. T. Drašnar (Libřický, Bohdanecký). Střely na branku: 39:34. Třebechovice: Petrů – Kostka, Hornyš, Libřický, Souček, Šoula – Kosina, Bartoň, T. Drašnar – Šeda, Wolf, Bohdanecký – Tuček, Dittrich, Špička.

Hosté začali výborně a šli do vedení 2:0, avšak tři sekundy před koncem první třetiny přišlo snížení. Ve zbytku zápasu už kralovala na ledě Jaroměř. „Toto utkání se hrálo více méně již jen z povinnosti. Další zápasy už budou v play off proti Hronovu. Zveme tedy hlavně na domácí zápas diváky, aby nás přišli podpořit. Věříme, že společně oslavíme postup," uvedl třebechovický realizační tým na klubovém webu.

Čtvrtfinále play off, 1. zápasy – neděle 17.00: Jaroměř – Nový Bydžov, Hronov – Třebechovice.