„David Pospíšil je odchovancem klubu s velmi pozitivním myšlením. Jeho příchodem chceme vnést optimistický impulz do A týmu. Všichni věříme, že nám pomůže. Jeho příchod jsme samozřejmě konzultovali s oběma dosavadními trenéry," uvedl generální manažer Pardubic Petr Hemský.

Pospíšil se vrhl do trenérské práce v létě v sousedním Hradci Králové. Ale ve dvojici s Martinem Hostákem se jim nedařilo. V druhé polovině prosince oba skončili, poté,co byl klub mimo příčky zajišťující účast v play off.

„Pět měsíců v Hradci mi dalo asi tolik, jako kdybych přečetl celou knihovnu na toto téma. I když se všechno dělá naplno, tak to nemusí fungovat," prohlásil na klubovém webu Pospíšil.

Teď ho čeká nová štace. Atraktivnější, lákavější, vyzývavější. „Moc jsem nespal, hodně jsem přemýšlel o tom, že se vracím na místo, kde jsem odehrál osm extraligových sezon a kde jsem doma. Pocitů je mnoho a snad se jich včas zbavím. Je to práce a já nechci vzpomínat, jaké to bylo. Já chci, aby všechno fungovalo teď a do budoucna," nastínil své pocity David Pospíšil.

Na střídačce Pardubic tak bude o něco živěji. Komunikace je tím posledním problémem Pospíšila. I v Hradci si během utkání počínal mnohem aktivněji než jeho „nadřízený" Martin Hosták.  I během sobotního tréninku  s hráči hodně debatoval, rozdával pozitivní náladu. Ostych z prvního pracovního setkání absolutně nebyl znát.

„Takový jsem byl vždycky. Optimismus patří k mé nátuře. Nikdy jsem nepropadal poraženecké náladě. Dokud nebyl konec, tak jsem se snažil žít pro věc, a to jsem neztratil. To snad ani nejde. Doufám, že to pomůže tady v kabině. Nálada díky jedenáctému místu není dobrá a ta se kolikrát odráží na výkonech," vysvětlil svůj přístup.

Včera prožil svoji trenérskou premiéru na střídačce Pardubic proti Kometě Brno. Stejně jako Tomáš Rolinek. Po boku hlavního kouče Mojmíra Trličíka a kolegy-asistenta Ladislava Lubiny.

„Není čas na to jít si zahrát hokej. Je tady režim play off, kde se počítají padlí, zranění a body. Bez absolutního nasazení a chuti se do desítky nedostaneme," má jasno nový asistent Pardubic.