Bronz zvoní. Je to skvělý úspěch. Jenže hokejové Česko nečeká, až bude znám držitel titulu. Týmy na příští sezonu se tvoří za pochodu. Změny se nevyhnou ani Hradci Králové, historické maximum nic neznamená. Od září se pojede nanovo - a s jinými hráči.

Může za to i neúspěch v semifinále play off, v němž Mountfield vypadl s Brnem. „Celkově byla Kometa o něco lepší. Má kvalitnější kádr. I ve čtvrté pětce má hráče, kteří by v jiných klubech hráli druhou nebo třetí pětku," upozorňuje Aleš Kmoníček, generální manažer klubu.

„Na pohárová umístění potřebujeme mít širší a kvalitnější kádr. A také čtvrtou lajnu, která je schopná rozhodnout zápas. Stalo se, že naše čtvrtá řada přestřídala a šla na první brněnskou. Pak byl problém. Přesto musím říct, že všichni kluci odvedli maximum," tvrdí Kmoníček.

Generální manažer je nyní v jednom kole. Je potřeba postavit mužstvo, které - pokud možno - dojde v příští sezoně ještě dál. To znamená do finále. „Natvrdo nemůžu nyní ještě nic říct. Ale k pohybu dojde stejně jako každý rok," podotýká.

Koho by se změny mohly týkat?

RYBÁR: Brankář Patrik Rybár byl v play off i v celé sezoně famózní. Nejlepší hráč mužstva. Dá se čekat, že kolem něj bude rušno.

„Patrik je podepsaný na další sezonu i s opcí. Navíc bez výstupní klauzule. Chceme na něm postavit tým," nepřipouští GM, že by jednička odešla.

KACETL: Ondřej Kacetl, brankář, jenž se sesunul na pozici dvojky až trojky, je jiná kategorie. V Hradci rozhodně nebude chtít zůstat. „Cítí se jako jednička, proto jsme se dohodli s jeho agentem, aby mu sehnal angažmá, kde bude chytat," vysvětluje Kmoníček. Zájem mají Pardubice, kde už chytal.

NEWTON: Americký obránce Jake Newton podle všeho skončí. „Nejednáme," glosuje manažer. To znamená jediné, hráč ani klub nemají zájem.

KÖHLER: Druhý nejlepší střelec v základní části. Superbojovník. O Bedřicha Köhlera však stojí jeho mateřský Zlín, chce na něm postavit mužstvo.

„Všichni viděli, že má svoje přednosti. Moc našich hráčů je nemá. Má platný kontrakt a jeho agent už se mi ozval s tím, že bychom ho prodloužili," komentuje Köhlerovu situaci manažer.

DEJ: Borec s číslem 27 už v Hradci hrát nebude, končí mu smlouva. „Jednali jsme, ale nedomluvili jsme se," potvrdil Kmoníček. Dej by měl zamířit do Vítkovic.

PICARD: Před pár týdny se zdálo, že Alex Picard nezůstane. Situace se však mění, kanadský drsňák si Hradec oblíbil. „Jeho agent projevil zájem, že bychom mohli jednat o další spolupráci," prozrazuje manažer Kmoníček.

Půjde o peníze, samozřejmě. Stejně jako v dalších případech.

Čeští hokejisté už zamířili do Chomutova, Jandač loví posily
Praha - Trénink a stěhování do Chomutova. Takový byl v pondělí program hokejové reprezentace. Mezitím trenér národního týmu Josef Jandač obvolával možné posily. Láká jednoho obránce (Jana Ruttu) a dva útočníky (Davida Kämpfa s Michalem Vondrkou). Tedy hráče z Chomutova, jenž dohrál v semifinále extraligy. „Netvrdím, že všichni dorazí," řekl Jandač s tím, že uvažuje také o Richardu Jarůškovi z Hradce Králové.