Po dvou odložených zápasech hradečtí hokejisté znovu vyjeli na led k extraligovému zápasu. Na ledě Českých Budějovic ale dopadli úplně stejně jako před týdnem doma s brněnskou Kometou – prohráli 2:3 po samostatných nájezdech.

Smůla? Nebo výsledková minikrize? Těžko říct, každopádně pro Hradec neúspěch na jihu Čech znamenal třetí zápas za sebou, v němž se neradoval z vítězství.

Vedoucí Třinec se tak začíná Mountfieldu zase vzdalovat a naopak třetí pardubické Dynamo se mu přiblížilo na dostřel.

Hokejová extraliga Motor ČB - Mountfield Hradec KrálovéHokejová extraliga Motor ČB - Mountfield Hradec KrálovéZdroj: Deník/ Jan Škrle

Východočeši šli sice v Budvar aréně ve 13. minutě do vedení po přesilovkové trefě McCormacka, jenže domácí ani ne za minutu skóre srovnali a ve druhé části si vzali vedení na svoji stranu.

Martincův soubor tak musel dohánět, což se mu podařilo až v 53. minutě zásluhou gólu dalšího beka Janka.

Další branky nepadly a duel tak dospěl až k samostatným nájezdům, v nichž byli šťastnější Budějovičtí.

„Šlo o vyrovnaný zápas. Byli jsme lepší v jeho první části. Škoda že jsme po našem prvním gólu tak rychle inkasovali a nepodrželi vedení déle,“ mrzelo hradeckého kouče Tomáše Martince.

„Ve druhé části utkání byli lepší domácí a nakonec jsme rádi, že odvážíme alespoň bod. V nájezdech jsme sice dali jeden gól, ale soupeř byl v nich šikovnější,“ konstatoval trenér Mountfieldu.

České Budějovice – Hradec Králové 3:2 SN

Fakta – branky a nahrávky: 14. Karabáček (M. Beránek, Štencel), 24. Pech (Vondrka, Gulaš), rozhodující samostatný nájezd M. Hanzl – 13. McCormack (Kevin Klíma, Ščerbak), 53. Jank (Smoleňák, Oksanen). Rozhodčí: Šír, Svoboda – Špůr, Axman. Vyloučení: 4:2, navíc J. Ondráček (ČB) 10 min. OT. Využití: 0:1. Diváci: 1000 (omezený počet). Třetiny: 1:1, 1:0, 0:1 – 0:0, 1:0.
HC Motor České Budějovice: Hrachovina – Bindulis, Percy, Šenkeřík, Piskáček, Štencel, Vráblík, Štich – J. Ondráček, J. Novotný, Valský – Masopust, Koláček, Pouzar – Vondrka, Pech, Gulaš – M. Beránek, M. Hanzl, Karabáček.
Mountfield Hradec Králové: Kiviaho – Nedomlel, Blain, Gaspar, F. Pavlík, Jank, McCormack – Smoleňák, Cingel, Lev – Ščerbak, Lalancette, Oksanen – Perret, Kevin Klíma, Jergl – R. Pilař, Koukal, Pajer – Miškář.