Jeho asistentem bude Pavel Táborský, který v letošní sezoně dovedl starší dorostence do semifinále extraligového play off.

V hledáčku Hradce byl také Hostákův komentátorský kolega David Pospíšil, ale v jeho případě k dohodě prozatím nedošlo. „Vrátíme se k tomu ještě před začátkem přípravy na ledě. Je možné, že David realizační tým ještě rozšíří,“ uvedl pro Deník Aleš Kmoníček, generální manažer klubu.

Hradecký rodák a odchovanec klubu Martin Hosták zatím příliš zkušeností na trenérském postu nemá. V první lize stál na střídačce HC Chrudim, kde skončil na podzim roku 2009. Poté působil na postu asistenta reprezentační osmnáctky.

„Martin chce trénovat. To pro naše rozhodování bylo zásadní,“ pronesl Kmoníček.

O Hostákově příchodu se spekulovalo delší dobu. Bývalý útočník Philadelphie Flyers či Modo Hockey je členem představenstva HC VCES. Během předchozí sezony, v době vrcholící krize, vypomáhal tehdejší trenérské dvojici.

„Je to odborník, který toho během aktivní hokejové kariéry spoustu zažil. Má zkušenosti. Pro náš klub bude jistě přínosem,“ uvedl Aleš Kmoníček.

V cestě Hostákovu angažmá nestála ani jeho komentátorská dráha. Klub mu vyjde vstříc, když ho v květnu uvolní na mistrovství světa, které se uskuteční ve Finsku a Švédsku od 4. do 20. května a tím pádem nebude v tomto období dohlížet na letní přípravu. Během sezony hrací termíny extraligy a první ligy spolu nekolidují, takže ani v tomto rozkol nenastal.

„Během turnajů Euro Hockey Tour bude Martin k dispozici,“ doplnil Kmoníček.

Po Hostákově boku bude stát Pavel Táborský, bývalý hráč pražské Sparty,  jenž se do Hradce vrátil po loňském velkém třesku, kdy se kompletně obměnilo vedení klubu. Hned v prvním ročníku dokázal se staršími dorostenci vybojovat historický úspěch.

„Jedná se o impulsivnějšího kouče. S Martinem by se měli vhodně doplňovat,“ zamýšlí se hradecký GM.