O odchodu Richarda Nedomlela se v posledních dnech hodně spekulovalo. Sám obránce v uplynulých dnech požádal o změnu a vedení mu nakonec vyhovělo. V Liberci bude působit pouze do konce letošní sezony, poté se vrátí pod Bílou věž, kde má platnou smlouvu do sezony 2023/2024.

„Richard by rád po více jak čtyřletém působení u nás změnil působiště a zkusil něco nového, o což nás požádal. Po zvážení všech okolností jsme se domluvili, že ho do konce sezony uvolníme. Jako nejlepší variantu pro obě strany jsme společně vyhodnotili nabídku trejdu za Mislava Rosandiče, který projevil velký zájem u nás opětovně působit,“ uvedl pro klubový web generální manažer Mountfieldu HK Aleš Kmoníček.

Oliver Okuliar.
Okuliar si zvykl a boduje: Pálil jsem tutovky, ale snad už jsem se oklepal

Hradec posiloval i v útočných řadách. Zatím na měsíční hostování přichází z českobudějovického Motoru devětadvacetiletý útočník Zdeněk Doležal. Ten v letošní sezoně sice vyšel zatím bodově naprázdno, ale v předchozích sezonách se mu střelecky dařilo.

„Ve většině dosavadních zápasů jsme měli problém s produktivitou, a tak jsme hledali a i nadále hledáme hráče, který umí dávat góly. Zdeněk je toho schopen, což v předchozích sezonách pravidelně potvrzoval,“ věří Kmoníček a dodává: „V případě, že nás zaujme, jsme předběžně domluveni na případném prodloužení jeho působení u nás. Zdeněk se k nám těší a stejně jako my věří v úspěšný restart.“