Východočeská liga by měla mít 16 týmů, patnáctka je jistá, o posledním mužstvu by se mělo ještě jednat, ale pravděpodobně to bude Chotěboř.

Základní část se uskuteční dvoukolově, týmy ji budou hrát jen ve svém kraji. Celky na prvních čtyřech místech postoupí do nadstavbové skupiny A, týmy od pátého místa níže budou hrát skupinu B. Nadstavba se odehraje dvoukolově každý s každým. Dle pořadí v nadstavbě se poté utká 16 týmů v osmifinále play off na dva vítězné zápasy. Poražení osmifinalisté absolvují souboje o Pohár Vladimíra Martince. Na vítěze čekají čtvrtfinálové série na dvě vítězství. Semifinále a finále by se měly hrát na tři vyhraná utkání. Vítěz společné soutěže bude mít právo usilovat o druhou ligu.

KRAJSKÉ SOUTĚŽE v Královéhradeckém i Pardubickém kraji mají dlouhodobě kvalitní úroveň. Ta by se mohla sloučením obou regionů ještě zvýšit.
Zrodí se Východočeská liga? „Kluby jsou pro“ tvrdí Votroubek. Uvítal by i Jičín

VÝCHODOČESKÁ LIGA 2021/2022

Účastníci z Královéhradeckého kraje (7): Náchod, Jaroměř, Nový Bydžov, Opočno, Nové Město nad Metují, Trutnov, Třebechovice pod Orebem.

Účastníci z Pardubického kraje (9): Česká Třebová, Choceň, Chrudim, Litomyšl, Moravská Třebová, Hlinsko, Polička, Lanškroun, Chotěboř (Skuteč).