Famózní Ondřej Kacetl donesl Mountfield k výhře nad rozparáděným Zlínem. Domácí otočili stav 0:1 během 33 vteřin první třetiny a nakonec slavili triumf 3:1.

Hradecká marodka se vyprázdnila o dva členy - Bednáře a Frühaufa. Ale v úvodní desetiminutovce to nebylo příliš znát. Zlín namlsaný sérií kvalitních výsledků i výkonů byl živější a vydatně zaměstnával Kacetla. Když se dostal k úvodní přesilové hře, vytáhl se skvostnou kombinací, kterou zakončil do odkryté branky Holík.

Mountfield se horkotěžko vracel zpět do utkání. Hluchých pasáží bylo přespříliš. Změnu pořádků přinesl až mohutný závar první řady. Kukumberg v brankovišti netrefil volný kotouč a vzápětí Bednář napálil tyč.

Obrat ve skóre přišel během třiatřiceti vteřin a vymysleli ho obránci. Nejprve Pilař parádní přihrávkou poslal do úniku Honejska, který našel mezeru v Kašíkově postoji. Hned při dalším střídání osmnáctiletý Hronek dokonale objevil Courchaina, jemuž stačilo před prázdnou brankou jen správně nastavit hůl.

Druhá třetina? Souboj Hradce s fantastickým Kašíkem! Nebýt jeho nadpozemských zákroků, byl zápas dávno rozhodnutý. Dvakrát neskutečně zničil šance Ihnacaka, pochutnal si i na tutovce Kukumberga.

Proto se až do konce zápasu jelo na krev. Zlín mohutně tlačil, Říčka mohl v přesilovce srovnat, ale výtečný Kacetl si připsal zákrok večera a Červený rozhodl při hře bez brankáře.

Mountfield HK – PSG Zlín 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)

Fakta - branky a asistence: 18. Honejsek (K. Pilař), 19. Courchaine (Hronek, Kudrna), 60. Červený (Bednář, Kacetl) – 7. P. Holík (Žižka, Bukarts). Rozhodčí: Šindler, Svoboda – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 4775.