Do tabulky zapsali tři povinné body, ale jinak… Hradec se s posledním Pískem soužil, trápil, během urputné bitvy chvílemi propadal skepsi, ale nakonec výhru 5:3 urval.

Před týdnem Královští lvi zúčtovali s nadupanou Mladou Boleslaví a fanoušci se těšili na další hodnotný přídavek. Zvlášť, když přijel rival z úplně opačného pólu tabulky.

„Musíme to mít pod kontrolou od prvního buly," říkal před zápasem v rozhovoru pro Deník kapitán Martin Vágner. Ale nějak to nevyšlo…

Písek rozmetal předpoklady o tom, že se zabarikáduje před vlastního gólmana a bude čekat na smrt. Bylo to přesně naopak.

Už v první minutě se opřel do přihrávky exhradeckého Kubeše Polodna a nad Luňákovým ramenem výstražně cinkla horní tyč.

Varování nebrali domácí vůbec vážně. Písek byl mnohem aktivnější, více bruslil a Filip Luňák se musel ohánět.

Šikovnou teč Roda zpacifikoval s notnou dávkou štěstí, pak do lapačky ukryl štiplavou navštívenku Kubeše. Na další výpad hostů už ale nestačil. Polodna dostal kotouč do jízdy a s pomocí břevna otevřel skóre.

Martin Hosták na střídačce kroutil hlavou, několikrát svým svěřencům důkladně umyl hlavy. A pomohlo to. V 17. minutě Mikeska obral o puk Drtila, akci vyostřil pasem na Haluzu, který srovnal účty.

V druhé třetině už měli Východočeši viditelný tlak, přibývalo šancí, ale do vedení mohl jít znovu Písek. Heřman zkusil střelu přes beka a trefil tyč!

Ovšem za chvíli už Hradec vedl. Tvrdík vystřelil, vyražený puk si dojel a napodruhé už zavěsil. Když těsně před odchodem do kabin zvýšil v přesilové hře povedenou ranou od modré Roupec, vypadalo to jasně. Chyba lávky.

Ve 42. minutě snížil Kubeš a za minutu vyhnal Luňáka z branky Polodna. Ze srabu vytáhla favorita až přesilová hra a střela velmi dobře hrajícího Lukáše Radila, posily z extraligových Pardubic.

Definitivní uklidnění do duší hradeckých fanoušků přinesla pohledná akce Michala Tvrdíka, kterou nadvakrát dokončil obránce Jakub Kania.

Hradec Králové – Písek 5:3 (1:1, 2:0, 2:2)

Fakta - branky a asistence: 17. Haluza (Mikeska), 31. Tvrdík (Švagrovský), 39. Roupec (Mikeska, Haluza), 52. Radil (Karlíček), 55. Kania (Tvrdík) - 10. Polodna (Ferebauer, Vlček), 42. Kubeš (Rod, M. Heřman), 43. Polodna (Vlček). Rozhodčí: Doležal – Svoboda, Lučan. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:1. Diváci: 831.
Královští lvi Hradec Králové: Luňák (43. Čech) – Roupec, Chmelíř, Kania, Vágner, Karlíček, Hendrich, Čížek, Čáp – Budínský, Mikeska, Haluza – Švagrovský, Tvrdík, Moskal – Kubica, Brož, Říha – Radil, Macháň, Berger. Trenér: Martin Hosták.
IHC Písek: Halmoši – Dvořák, Kameš, Semrád, Petráček, Drtil, Klement, Strnad, Kříž – Kubeš, M. Heřman, Rod – Dalecký, Petruška, Marek – Polodna, Vlček, Ferebauer – R. Heřman, Kučera, Sedláček. Trenér: Jindřich Setikovský.

Další výsledky – 24. kolo: Mladá Boleslav – Beroun 0:3, Ústí nad Labem – Most 3:2 sn, Třebíč – Litoměřice 4:2, Jihlava – Šumperk 4:3, Olomouc – Havlíčkův Brod 4:2, Kadaň – Benátky n. J. 4:3.

1.    Ml. Boleslav       24  17    2    1    4    85:44    56
2.    Ústí n. L.           24  15    3    1    5    88:60    52
3.    Olomouc           24  15    1    3    5    85:53    50
4.    Jihlava               24  13    1    1    9    86:48    42
5.    Třebíč                24  12    2    2    8    58:53    42
6.    Kadaň                24  10    4    1    9    77:58    39
7.    Hradec Králové   23  10    2    2    9    74:67    36
8.    Litoměřice          24    9    1    5    9    66:75    34