Je tu problém, a ne malý. Řeč je samozřejmě o hokejovém Hradci. Jistě, jsou odehraná teprve tři kola, ale tím se kabina chlácholit nemůže. Nefunguje skoro nic. Je potřeba nastolit tvrdý řád, nebo se sezonní cíle rozplynou dříve než skončí první čtvrtina.

Kde hledat příčiny? Pes může být zakopaný v účinkování v Lize mistrů. Šéf Miroslav Schön se nikterak netajil prohlášením, že tahle soutěž Hradec zase až tolik nezajímá. Je ztrátová. Na rozdíl od Třince či Komety přistupoval klub k utkáním lehkovážněji. Zkoušelo se, zkoušelo. Opory dostávaly volno, sestava se měnila jako počasí. Začala extraliga a drhne to. Při zápase s Brnem si fanoušek připadal, že se hráči vidí snad poprvé.

S rozvážným hokejem musí být konec. Týmu chybí sebevědomí, lehkost v kombinacích, větší důraz a hlavně bruslení. Toho je sakra málo. Kdo nebruslí, nemá nárok. Jedno je jasné. Zabrat musí především lídři. Na nich to stojí, ti musí jít příkladem.

Přichází zkrátka čas poctivé dřiny. Ne, nejde o žádné otřepané klišé. Práce a morálka rovná se východisko ze současného marastu. Pak se zákonitě dostaví výsledky a herní pohoda.

Hvězda

Povedený návrat! Slovenský útočník Tomáš Marcinko, jenž v Pardubicích odehrál dvě sezony, se po roce v KHL vrátil do české extraligy. V dresu třineckých Ocelářů vstřelil v úvodních dvou zápasech čtyři góly, na jeden ještě nahrál.

Smolař

Branislav Konrád, brankářská jednička Olomouce, si musel vytrpět debakl Hanáků v Plzni až do konce. Když chtěl po devátém gólu opustit brankoviště, zjistilo se, že jeho náhradník Jiří Matoušek nemůže na led kvůli chybné výstroji.

Citát

„Všude jsme byli pozdě a to nás frustrovalo. Pak už se hráči začali po ledě potulovat.“
(Jaroslav Nedvěd, trenér Sparty po prohře 1:6 na ledě Vítkovic)

Zajímavosti

• Dvě nuly Petráska. Brankář Litvínova Michael Petrásek udržel své první čisté konto proti Liberci, o dva dny později na něj nevyzráli hráči Mountfieldu.

 Střílí opět za Plzeň. Dominik Kubalík nezahájil sezonu v KHL, ale doma. Už vstřelil čtyři branky.

Sestava týdne podle Deníku

Michael Petrásek (Litvínov) - Marek Hrbas (Vítkovice), Milan Doudera (Třinec) - Dominik Kubalík (Plzeň), Tomáš Marcinko (Třinec), Michal Vondrka (Chomutov)