Na střídačce Miloslav Hořava, Pavel Patera, Radim Rulík. Na ledě Michal Vondrka, Jakub Klepiš, Jan Hanzlík. Velká jména.K tomu dlouholetí exhradečáci Tomáš Knotek s Martinem Pláňkem. Ten mančaft je našlapaný.

Přesto je Mladá Boleslav v hokejové extralize až na 12. místě. Bruslařský klub se v pátek představí v Hradci, začíná se v 18 hodin.

„Bavili jsme se o tom s Radkem Smoleňákem. Jsme velmi překvapeni z toho, kde jsou v tabulce. Přitom mají velmi silné mužstvo. Postavení v tabulce nevypovídá o jejich kvalitě,“ divil se také Dominik Graňák, kapitán Mountfieldu.

„Papírově to je občas jinak, než nakonec reálně,“ upozornil Aleš Krátoška, asistent hradeckého kouče Tomáše Martince, že ani velká jména nedávají jistotu úspěchu.

Potvrzení spící boleslavské síly však přišlo v minulém kole. Ač je tým dole, dokázal vyhrát Ve Vítkovicích, na ledě jednoho z favoritů extraligy. A to Bruslařům scházel distancovaný mistr světa Klepiš…

„Ukázali kvalitu a to, že chtějí odčinit dosavadní výsledky,“ řekl Graňák. „Lehký soupeř do Hradce rozhodně nepřijede,“ potvrdil Krátoška.

Přesto půjde Mountfield do duelu 25. kola jako favorit. Je to logické. V tabulce je druhý, v aktuální nominaci národního mužstva má tři hráče. Naposledy zdolal ve skvělém utkání vedoucí Třinec a uťal jeho sérii deseti vítězných střetnutí.

„Čeká nás velký boj, stejně jako v neděli,“ prohlásil Krátoška.

Ano, Mladá Boleslav je takový předskokan před velkým zápasem. V neděli se hraje derby, Hradec se představí na ledě uvadlých Pardubic. „Před reprezentační pauzou jsou to velmi důležité zápasy,“ netajil Krátoška.

Program extraligy
25. KOLO: Brno – Sparta Praha 3:4 po prodl.; pátek, 17.00: Třinec – Chomutov, 17.30: Karlovy Vary – Pardubice, Litvínov – Plzeň, 18.00: Hradec Králové – Mladá Boleslav, Liberec – Vítkovice (O2 TV sport), Olomouc – Zlín.

26. KOLO – neděle, 15.30: Zlín – Brno, Chomutov – Olomouc, 16.00: Liberec – Sparta Praha, Vítkovice – Litvínov, Mladá Boleslav – Třinec, 16.30: Plzeň – Karlovy Vary, 18.20: Pardubice – Hradec Králové (ČT sport).

Petr Koukal.
Koukalův odchod: Teď ne, ale...