Tohle bude řežba. Na východ Čech v úterý dorazí Oceláři Třinec, současný postrach extraligy, který kosí jednoho protivníka za druhým. V neděli v Plzni (4:1) zarovnal svoji vítěznou sérii na deset zářezů v řadě a kraluje tabulce. V předehrávce 31. kola se lídra pokusí na svém ledě zastavit hokejisté Hradce Králové. Bitva začíná v 18 hodin.

„Chceme vyhrát a soupeři překazit jeho vítěznou šňůru,“ uvedl hradecký obránce Filip Pavlík, pro něhož to bude prestižní zápas, z Třince pochází. „Těším se. Motivaci mám vždycky větší. O to víc chci vyhrát,“ zdůraznil Pavlík.

Bláznivý duel

Hradečtí se na úterní souboj s vedoucím týmem tabulky také naladili vítězstvím. V neděli ve Vítkovicích vyhráli po dvou nezdarech. Na severu Moravy to byl bláznivý zápas. Mountfield už v 9. minutě vedl 2:0, z branky vyhnal reprezentanta Patrika Bartošáka a vypadalo to, že si jde pro výhru. Jenže omyl.

Vítkovičtí čtyřmi góly skóre otočili a naopak už pomalu slavili oni, když nejprve Petr Koukal, který se trefil po více než dvou měsících, snížil, a osm vteřin před koncem utkání vyrovnal Matej Paulovič. Slovenský útočník se stal hrdinou večera, v osmé sérii rozsekl i nájezdy.

Třiadvacetiletý střelec si připsal svoji letošní šestou a sedmou trefu, přitom obě zakončení byla z jeho strany rozdílná. U gólu ze hry, kterým přivodil vyrovnání, nepřemýšlel. „Ani jsem se nedíval na bránu. Jen jsem to vypustil a spadlo to tam,“ přiznal na klubovém webu. Na svůj nájezd, jak se ukázalo rozhodující, už byl nachystaný. „Celou dobu jsem věděl, co chci udělat a brankář mi to sežral,“ usmíval se.

Hradec už venkovní výhru potřeboval. „Je skvělé, že jsme se dokázali vrátit do utkání a konečně vyhráli venku. To jsme hodně potřebovali. Teď se musíme dobře připravit na úterní zápas,“ dodal Paulovič.

Pravda. V úterý je čeká hokejový obr. „Lepí jim to, momentálně mají štěstí, dělají body a díky tomu ve vyrovnané tabulce odskočili. Do zápasu jdeme aktivně a věříme, že se příznivě vyvine pro nás,“ řekl Filip Pavlík.

HC Vítkovice Ridera – Mountfield HK 4:5 SN
Výhra za last minute gól