Vladimír Růžička starší vede jako trenér svého potomka, rovněž Vladimíra, a také Kevina Klímu. Jeho táta Petr je stejně jako Růžička senior velkou značkou, proslulým útočníkem.

„Chci se tady ukázat,“ říkal Kevin, když před pár týdny přišel do prvoligové Kadaně. Tu trénuje jeho otec a on dorazil s pověstí talentu. V minulé sezoně nastřádalv Americe v juniorské lize za 74 zápasů 94 bodů. Zkoušela ho Arizona z NHL, ale on se za snem snaží probít z Česka, ze země svého otce.

Gól i bitka proti mistrovi

Zatím se mu daří, po čtyřech zápasech v Kadani přišlo laso z Chomutova, jenž bojuje o naději na extraligovou baráž.

Klíma tomu pomáhá společně s Růžičkou mladším starším. „Táta s panem Růžičkou hrál, ale nevím, jestli se o mě bavili,“ pronesl útočník. Zatím odehrál za Piráty tři zápasy. Předvedl se hlavně v posledním utkání s Brnem. K výhře nad mistrem přispěl gólem i úspěšnou bitkou.

Nyní se na jeho entuziasmus musí nachystat Hradec, jenž chce po reprezentační pauze stvrdit třetí místo. Proti Chomutovu je přes velká jména v hostující sestavě favoritem. Mezi soupeři je rozdíl šestadvaceti bodů, Piráti jsou předposlední.

„Bude to velký boj. Přijede bojovný a urputný tým, který hraje na hranici faulů,“ předpokládal Petr Svoboda, asistent Tomáše Martince, hlavního trenéra hradeckého Mountfieldu.

„Nebude to jednoduché. Chomutov ukázal kvalitu v zápase s Brnem,“ doplnil ho útočník Tomáš Vincour, jenž do Hradce přišel právě z Komety.

Přes tato slova by měli Hradečtí uzmout tři body. Postavení v tabulce je k tomu předurčuje. Během reprezentační přestávky se navíc uzdravili další hráči, na marodce zůstávají jen dlouhodobě zranění: Lucas Lessio, Jan Berger, Radek Pilař a Matej Paulovič.

„Dobře jsme potrénovali,“ pochvaloval si Svoboda.

„Chceme druhou půlku sezony odehrát ještě líp než tu první,“ prohlásil Vincour.

V tom případě je potřeba začít domácím úspěchem, výhrou nad Chomutovem.